مقالات
پروتز مو چیست

پروتز مو چیست ؟

موی سر به دلایل مختلفی دچار ریزش می‌شود. زمانی که میزان ریزش مو بیش از حد باشد و زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار دهد، افراد را به فکر ترمیم مو به روش‌های اکستنشن مو ، کاشت مو یا استفاده از کلاه‌گیس می‌اندازد. اما روشی جدید و نیمه دائمی به نام پروتز مو وجود دارد که از مزایای زیادی برخوردار است. حالا ببینیم پروتز مو چیست ؟

در روش پروتز مو، موهای طبیعی یا مصنوعی به جای آنکه در پوست سر افراد کاشته شوند در پروتزهایی مشبک و بسیار ظریف از جنس الیاف نانو کاشته می‌شوند. این پروتزها بسیار شبیه پوست سر انسان است و حالت طبیعی دارد، در نتیجه دیگران متوجه مصنوعی بودن موها نمی‌شوند. پروتز مو با توجه به میزان طاسی سر افراد، حالت و جنس موها در مراکز ترمیم مو توسط متخصصان ساخته می‌شود. برای قرار دادن پروتز مو روی سر، روش‌های مختلفی وجود دارد که به آنها خواهیم پرداخت.

روش‌های متصل کردن پروتز مو به سر

پروتز مو را به سه روش به سر افراد متصل می‌کنند. در یکی از روش‌ها آن را به موهای سر گره می‌زنند. از آنجایی که موهای طبیعی فرد رشد می‌کند باید موها را ثابت کرد تا زیبایی ظاهری کلی موها به هم نخورد.

چسباندن روش دیگری برای اتصال پروتز مو به سر است. در این روش پروتز ساخته‌شده با استفاده از چسب‌های مخصوص گیاهی و بیولوژیکی به سر افراد چسبانده می‌شود. ترمیم مو با این روش مزیت‌های زیادی دارد. افراد می‌توانند به راحتی با پروتز چسبی به حمام یا استخر بروند و برای انجام ورزش‌های سنگین و تعریق زیاد نگرانی نداشته باشند. از طرف دیگر چسبیده شدن پروتز مو به سر باعث می‌شود به طور کامل روی سر ثابت شود و جلوه بهتر و طبیعی‌تری داشته باشد.

استفاده از کلیپس یا گیره‌های مخصوص روش دیگری برای اتصال پروتز مو به موهای سر است. این روش برای افرادی مناسب است که موهای نیمه‌پر و سالم‌تری دارند زیرا کلیپس باید در میان لایه‌های مو قرار بگیرد تا مشخص نشود. یکی از مزیت‌های بزرگ این روش عدم نیاز به تراشیدن و کوتاه کردن موهای زیر پروتز است. از طرف دیگر پروتزی که با روش کلیپس انجام می‌شود دوام و ماندگاری بالاتری دارد زیرا برای شست‌وشو و استحمام از موها جدا می‌شود در نتیجه کمتر شسته شده و دیرتر آسیب می‌بیند.

استفاده از کلیپس برای پروتز مو محدودیت‌هایی نیز به همراه دارد. برای مثال نمی‌توان با پروتز کلیپسی به حمام یا استخر رفت یا با آن به راحتی خوابید.

مزایای پروتز مو

  •         یکی از مزایای مهم پروتز مو این است که افراد می‌توانند بر اساس جنس و حالت موهای ازدست‌رفته خودشان پروتز مو تهیه کنند. این کار با مشورت و صلاحدید پزشک متخصص و با اندازه‌گیری قسمت‌هایی از سر که نیاز به ترمیم مو دارد انجام می‌شود.
  •         پروتز مو را می‌توان به راحتی با وسایل حالت‌دهنده مو نظیر سشوار، اتوی مو و… حالت داد و به آن اسپری تافت زد. حتی می‌توان موهای پروتز را رنگ یا هایلایت کرد.
  •         زمان انجام پروتز مو نسبت به روشی مانند کاشت مو بسیار کوتاه‌تر است و یک جلسه دو تا سه ساعته زمان می‌برد. در نتیجه افراد خیلی فوری صاحب موهایی پرپشت و خوش‌حالت می‌شوند. این مزیت به‌ویژه برای مهمانی‌ها و جشن‌ها بسیار حائز اهمیت است.
  •         با انجام پروتز مو به ویژه با روش استفاده از چسب گیاهی می‌توان به راحتی و بدون محدودیت فعالیت‌هایی نظیر ورزش، شنا، حمام کردن، خوابیدن و… را انجام داد.
  •         اگر نتیجه انجام پروتز مو برای افراد خوشایند نباشد به راحتی می‌توانند آن را از سر خود جدا کنند در حالی که در روش کاشت مو این امکان وجود ندارد.
  •         استفاده از پروتز مو برای همه افراد چه زن و چه مرد، در هر سن و سالی و با هر جنس مو و میزان ریزش مو امکان‌پذیر است.
  •         پروتز مو طوری روی سر متصل می‌شود که بسیار طبیعی و خوش‌حالت به نظر می‌‌رسد و دیگران متوجه مصنوعی بودن آن نمی‌شوند.

در این مقاله درباره پروتز مو چیست، روش‌های اتصال پروتز مو به سر و مزایای پروتز مو صحبت کردیم. با استفاده از پروتز مو موهایی پرپشت و خوش‌حالت به خودتان هدیه دهید.

دیدگاهی بنویسید