مقالات
بوتاکس مو چیست

بوتاکس مو چیست و چه مزایایی دارد؟

 داشتن موهای صاف و خوش‌حالت دغدغه خیلی از خانم‌هایی است که موهای بلند دارند. موها در اثر استفاده از رنگ‌ مو و مواد شیمیایی، دکلره، وسایل حرارتی مانند سشوار و اتوی مو آسیب دیده و جلوه خود را از دست می‌دهند. چندین روش برای صاف کردن موهای آسیب‌دیده و وز وجود دارد. کراتین مو یکی از روش‌های متداول برای ایجاد موهایی صاف، نرم و براق است. اما اگر به دنبال جوانسازی و بازسازی موهای خود هستید بوتاکس مو را انتخاب کنید. اما ببینیم بوتاکس مو چیست؟

 بوتاکس مو یک روش درمانی برای افزایش استحکام مو و بهبود سلامت و ظاهر آن است. بوتاکس برای مو به دو روش انجام می‌شود که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

انواع بوتاکس مو

بوتاکس ساقه مو

بوتاکسی که برای مو استفاده می‌شود دارای مواد ضروری برای مو شامل ویتامین‌ها، پروتئین، چربی و… است. این مواد شکاف موجود روی ساقه‌های مو را پر کرده و با ترمیم آسیب‌دیدگی آن، موهایی زیبا، صاف و براق ایجاد می‌کنند.

در این روش ابتدا موها را با استفاده از شامپوی مخصوص می‌شویند و خشک می‌کنند. در مرحله شست‌وشوی مو نباید از نرم‌کننده استفاده شود. حالا موها به طور کامل شانه می‌شود و به قسمت‌های مساوی تقسیم می‌شود. سپس مواد بوتاکس را روی تمام ساقه‌های مو قرار می‌دهند و موها را به خوبی ماساژ می‌دهند تا مواد به طور کامل جذب شود. پس از آن اجازه می‌دهند موها ۴۵ دقیقه در همان حالت بماند. سپس موها مجددا شسته شده و اتو کشیده می‌شوند. این روش بوتاکس تقریبا دو تا چهار ماه دوام دارد.

اگر قصد دارید در منزل از بوتاکس برای موهایتان استفاده کنید، می‌توانید آمپول‌های بوتاکس مو را از داروخانه خریداری کنید. محتوای آمپول‌ها را با ۱۵۰ میلی‌لیتر آب مخلوط کنید تا محلولی یک‌دست به دست آید. سپس این محلول را کمی گرم کنید. حالا مانند زمانی که موهایتان را رنگ می‌کنید، عمل کنید. موها را تقسیم کرده و آنها را به مواد بوتاکس آغشته کنید. سپس موها را با کلاه مخصوص بپوشانید. بهتر است در این مرحله با کمک سشوار موهای خود را گرم کنید. پس از ۴۵ دقیقه موها را شسته و خشک کنید. استفاده از سشوار یا اتوی مو باعث می‌شود مواد بوتاکس روی موها ثابت شود.

تزریق بوتاکس در پوست سر

این روش به افرادی پیشنهاد می‌شود که بیش از حد عرق می‌کنند. عرق کردن زیاد موجب می‌شود موها زودتر چرب و بی‌حالت شود و ریزش آنها افزایش یابد. پس از تزریق بوتاکس در پوست سر عرق کردن پوست سر کاهش یافته، در نتیجه موها دیرتر کثیف شده و نیاز به شست‌وشوی کمتری خواهند داشت.

با تزریق بوتاکس در پوست سر خارش پوست سر کمتر می‌شود. همچنین از این طریق می‌توان ریزش مو را کنترل کرد. بعضی محققان ادعا می‌کنند با این روش شاهد افزایش رشد موها نیز بوده‌اند. آنها می‌گویند تزریق بوتاکس با ایجاد بی‌حسی در عضلات باعث می‌شود خون در آن قسمت جریان بیشتری داشته باشد، در نتیجه با افزایش اکسیژن موها مجددا رشد خواهند کرد.

بوتاکس مو برای چه کسانی مفید است؟

حالا که متوجه شدیم بوتاکس مو چیست ببینیم برای چه موهایی بیشتر کاربرد دارد. به طور کلی بوتاکس مو برای افرادی مناسب است که موهایشان در اثر رنگ کردن و استفاده از وسایل حرارتی آسیب دیده و وز و بد حالت شده است. شاید این سوال پیش بیاید که کراتینه کردن مو نیز برای صاف و نرم کردن موهای آسیب‌دیده به کار می‌رود. پس چه تفاوتی میان کراتینه مو و بوتاکس مو وجود دارد؟ بهتر است افرادی که موهای نازک و کم‌حجمی دارند و یا موهایشان به‌شدت آسیب دیده است از بوتاکس مو استفاده کنند؛ گرچه استفاده از بوتاکس مو برای هر نوع مویی چه نازک و چه ضخیم و یا موی صاف یا فر و مجعد امکان‌پذیر است. اما کراتین موهای ضخیم و وز را به موهایی صاف و درخشان تبدیل می‌کند. استفاده از کراتین برای موهای کم‌پشت و نازک همچنین خانم‌های باردار و شیرده توصیه نمی‌شود.

دیدگاهی بنویسید