مقالات
رنگ کردن موهای اکستنشن

نکاتی برای رنگ کردن موهای اکستنشن

موها یکی از زیبایی‌های ظاهری ما هستند. رنگ و جنس موها بر اساس ژنتیک از اجداد ما تاثیر می‌گیرد. اما این نکته قابل توجه است که هر رنگ مویی برای چهره همه افراد مناسب نیست. در مبحث زیبایی شناسی این موضوع مطرح می‌شود؛ یعنی زیبایی و هماهنگی ظاهری کل به جزء. بنابراین اگر قصد تغییر رنگ موی خودتان را دارید لازم است رنگ با کل چهره شما هماهنگی داشته باشد. برای مثال امروزه متخصصان رنگ مو بر اساس رنگ پوست و رنگ چشم به شما رنگ مو پیشنهاد می‌دهند. رنگ کردن موهای اکستنشن شده باید با دقت و حساسیت بیشتری انجام پذیرد. چرا که ساختمان موهای اکستنشن با ساختمان موهای طبیعی خودتان کمی متفاوت است و نیاز به مراقبت بیشتری دارد.

ممکن است به دلیل کم پشت شدن موهای خود دچار نگرانی شده باشید. برای همین منظور از بهترین روش اکستنشن مو استفاده می‌کنید و موهای کم پشت خود را به خرمنی از گیسوان جذاب تبدیل می‌کنید.

به عنوان یک راه حل اگر می‌خواهید تغییری در رنگ موهای خود ایجاد کنید، می‌توانید این کار را با اکستنشن مو انجام دهید. برای مثال رنگ موی خود را تغییر ندهید، اما از اکستنشن مو با رنگ‌های دیگر استفاده کنید. زمانی که موهای اکستنشن با رنگ متفاوت از موهایتان، لابه‌لای آن قرار می‌گیرد می‌تواند جذابیت زیادی بر روی چهره شما ایجاد کند. اما این کار یک جنبه مثبت برای شما دارد. شما آسیبی به موهای خود برای رنگ کردن آن نزده‌اید.

مراحل رنگ کردن موهای اکستنشن

در ابتدا تمامی وسایل مورد نیاز را کنار دست خود بگذارید. این وسایل عبارتند از: یک ظرف مخصوص برای رنگ کردن مو، فرچه رنگ مو، اکسیدان و رنگ موی مورد نظر و یک جفت دستکش.

اگر قسمتی از موهای اکستنشن خود را در اختیار دارید، می‌توانید مراحل رنگ کردن را بر روی آن امتحان کنید سپس بر روی موهای متصل شده بر روی سر خود مراحل رنگ کردن را دنبال کنید. با این کار یک تجربه خوب به دست خواهید آورد.

رنگ مو و اکسیدان را به نسبت مناسب در ظرفی ترکیب کنید. بهتر است رنگ موی انتخابی شما از رنگ حاضر کمی تیره‌تر باشد تا تمامی زمینه موهای شما را با رنگ جدید پوشش دهد. موهای خود را دسته دسته تقسیم و کنید و گیره بزنید. سپس هر دسته را به ترتیب شانه بزنید و به کمک فرچه با رنگ پوشش دهید. این کار را تکرار کنید تا تمامی قسمت‌های مو آغشته به رنگ شود. سپس باید حدود ۳۰ الی ۴۰ دقیقه اجازه دهید تا رنگ بر روی موها تثبیت شود.

قبل از شستشو قسمتی از رنگ را از روی موها بردارید تا رنگ ایجاد شده بر روی موها را مشاهده کنید.

پس از طی این مدت موهای خود را به آرامی توسط آب ولرم و بدون استفاده از شامپو، شستشو دهید. برای مشاهده نتیجه نهایی، موهای خود را براشینگ کنید تا زیبایی آن دو چندان شود.

چند نکته مهم

در صورتی که بخواهید موهای خود را رنگ کنید بهتر است قبل از اکستنشن مو این کار را انجام دهید. سپس رنگ اکستنشن شما بر اساس رنگ موی شما انتخاب و نصب می‌شود.

بهتر است زمانی که تصمیم برای اکستنشن مو گرفتید، از آرایشگر خود نحوه رنگ کردن موهای اکستنشن شده خود را بپرسید. هر برندی از اکستنشن نیازمند یک سری مراقبت و دستورالعمل‌های خاص است که لازم است با آن آشنا شوید.

برای رنگ کردن موهای اکستنشن باید از اکسیدان‌های با درصد کمتر از ۲۰ استفاده کنید. موهای مصنوعی جنس خشک‌تری نسبت به موهای طبیعی انسان دارند. به همین دلیل اکسیدان‌های قوی می‌تواند به ساختمان موهای اکستنشن آسیب زیادی وارد کند.

همچنین بهتر است از رنگ موهای کرمی استفاده کنید تا آسیب کمتری به بافت موها بزنید.

دیدگاهی بنویسید