مقالات
اکستنشن مو در خانه

نکاتی برای اکستنشن مو در خانه

هزینه‌های زیاد آرایشگاه‌ها گاهی ما را مجبور می‌کند که برای انجام برخی از آن‌ها خودمان دست به کار شویم و در خانه با علم و آگاهی دست و پا شکسته‌ای آن را انجام دهیم. البته انجام برخی از کارهای آرایشگاهی به سادگی هم در خانه امکان پذیر است، اما باقی کارهای سخت باید با تحقیق و دانسته انجام شود. مخاطب این مقاله کسانی هستند که می‌خواهند  اکستنشن مو  در خانه را انجام دهند اما نگران نتیجه آن هستند.

افراد به دلایل متفاوتی اکستنشن انجام می‌دهند. شایع‌ترین دلیل آن کم پشت بودن موهاست. آرزوی گیسو کمند بودن برای همه بانوان بوده و هست. اما برخی از عادات زندگی امروزی رسیدن به این آرزو را کمی سخت کرده است. در مقابل پیشرفت علم زیبایی ما را به حال خودمان رها نکرده و اجازه غصه خوردن به ما را نداده است. روش کاشت مو قدمت بیشتری دارد. اما در این روش فرد محتمل هزینه‌های زیادی همراه با تحمل درد می‌شد. همچنین ممکن بود پس از انجام کاشت مو از کرده خود احساس پشیمانی کند و یک دردسر جدید شروع شود و یا برای رنگ کردن و نگهداری آن پر از ابهام شود. اما روش اکستنشن مو بدون درد و کم هزینه‌تر است. همچنین می‌توانید رنگ آن را با توجه به سلیقه خود انتخاب کنید. در صورتی که برای این کار سوالاتی در ذهن دارید پیشنهاد می‌کنیم مقاله مراقبت‌های بعد از اکستنشن کردن مو را بخوانید.

 

انتخاب اکستنشن مو

برای انتخاب و خرید اکستنشن مو باید با انواع آن آشنا شوید. به طور کلی اکستنشن در دو نوع طبیعی و مصنوعی به دست ما می‌رسد. نوع مصنوعی آن توسط الیاف‌های خاصی در کارخانه‌ها تولید می‌شود. جنس اصلی آن از پلاستیک و کراتین است. این نوع اکستنشن به دلیل جنس مصنوعی، درخشان‌تر است و مانند موی طبیعی نیستند. اما نوع طبیعی آن از کشور هند وارد می‌شود. زنان هندی به دلایل ژنتیکی دارای موهای زیبایی هستند که امروزه از آن به عنوان یک تجارت استفاده می‎‌کنند. البته نوع طبیعی آن قاعدتا گران‌تر هم هست. البته بخش دیگری از این اکستنشن‌ها از کشورهای برزیل و مالزی هم وارد می‌شود.

 برای خرید اکستنشن در ابتدا به جنس آن دقت کنید و از جای معتبری خریداری کنید. پس از آن رنگ اکستنشن را با رنگ موهای خود بسنجید. وجود تضاد بیش از حد، زیبایی ندارد. حس مصنوعی بودن را به خودتان و اطرافیان القا می‌کند. همانطور که می‌دانید زیبایی در طبیعی بودن است.

در مرحله بعدی باید به اندازه موهایتان دقت کنید. در صورتی که موهای شما کوتاه باشد بهتر است از اکستنشن‌های خیلی بلند استفاده نکنید. در این صورت قسمت بالایی موهای شما پرپشت می‌شود و قسمت پایینی کم پشت؛ در نتیجه ظاهر جالبی ایجاد نمی‌کند.

آموزش اکستنشن مو در خانه

شما می‌توانید در خانه این کار را انجام دهید. اما همه روش‌ها در خانه امکان انجام ندارد. چرا که این کار بسیار حساس و نیازمند تجربه است. اما امروزه با روش‌های ساده‌تری می‌توانید بر لابه‌لای موهای خود اکستنشن نصب کنید.

برای این کار ما اکستنشن کلیپسی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این نوع اکستنشن مو در خانه به راحتی قابل انجام است. اکستنشن مو کلیپسی مانند یک نوار مو است که به کمک کلیپسی به نزدیک ریشه موهای شما نصب می‌شود. البته بهتر است این کار را قبل از مهمانی انجام دهید و در آخر شب و قبل از خواب از موهای خود جدا کنید تا موهای شما را نکشد.

برای نصب آن ابتدا موهای خود را شانه کنید سپس با یک کلیپس بزرگ ببندید. باید موهای خود را دسته دسته جدا کنید و اکستنشن‌ها را نصب کنید. سعی کنید این اکستنشن را در زیر موهای خود نصب کنید و بعد از هر لایه، یک لایه از موهای خود را بر روی آن بریزید تا طبیعی‌تر جلوه کند. در واقع از این نوع اکستنشن به دلیل وجود کلیپس بهتر است برای جلوی موهایتان استفاده نکنید چرا که مصنوعی بودن آن نشان داده می‌شود.

دیدگاهی بنویسید