مقالات
افزایش طول عمر اکستنشن مو

نحوه افزایش طول عمر اکستنشن مو

یکی از جدیدترین و کارآمدترین روش‌هایی که بیشتر متخصصان زیبایی برای افزایش قد و حجم موها توصیه می‌کنند، اکستنشن مو است. شما با انجام این کار می‌توانید در عرض یک روز، موهای خود را به قد و حجم دلخواه‌تان برسانید. اما اگر قصد دارید از تکنیک اکستنشن مو برای بهبود ظاهر موهای خود استفاده کنید توصیه می‌کنیم که حتما این مقاله را تا انتها بخوانید. چرا که در ادامه به چند نکته مهم در مورد مراقبت از موهای نصب شده اشاره کرده‌ایم که موجب افزایش طول عمر اکستنشن مو می‌شود.

چطور طول عمر اکستنشن مو را افزایش دهیم؟

انتخاب درست

قبل از اینکه اکستنشن کنید، حتما با یک متخصص در مورد بافت و فرم موهایی که انتخاب می‌کنید مشورت کنید. فرم موهای انتخابی هر چقدر به فرم موهای اصلی خودتان نزدیک‌تر باشد، نیاز به مراقبت کمتری دارد. در نتیجه عمر اکستنشن بیشتر می‌شود. به عنوان مثال اگر موهای مجعد و فری دارید، هرگز از موهای لخت و کاملا صاف برای اکستنشن استفاده نکنید. چرا که بعدها مجبور خواهید شد که برای یکدست کردن موها، هر روز از سشوار و اتو مو استفاده کنید. به این ترتیب هم موهای نصب شده زودتر آسیب می‌بینند و هم شانس ریزش موهای طبیعی خودتان بیشتر می‌شود.

شانه کردن

همانطور که می‌دانید شانه کردن موها قاعده و قانون خودش را دارد. این قوانین در مورد کسانی که اکستنشن می‌کنند کمی متفاوت است. این افراد باید قبل از شستشو و قبل از خواب موها خود را شانه کنند. برای این کار باید از چند سانت پایین موها شروع کرده و کم کم به سمت ریشه بیایند. توصیه ما برای شانه کردن، استفاده از برس‌هایی است که از الیاف طبیعی ساخته شده‌اند. در ضمن هرگز موها را زمانی که هنوز خیس و مرطوب هستند شانه نکنید.

ابزارهای حرارتی

برای صاف یا فر کردن موهای خود حتما از ابزار حرارتی مناسب استفاده کنید. گرمای بیش از حد می‌تواند باعث آسیب‌دیدگی، خشکی و در نهایت شکستگی و باز شدن اکستنشن‌ها از محل اتصالشان به ریشه مو شود. بنابراین اولا حتما از حرارت کم برای حالت دادن به موها استفاده کنید و دوما هرگز این ابزارها به خصوص اتو را از قسمت ریشه و نواحی نزدیک به آن روی موها نکشید. این کار باعث می‌شود که محل اتصال ضعیف شده و اکستنشن‌ها زودتر از موعد مقرر باز شوند.

شستشو و استفاده از مواد دیگر

فقط در صورت لزوم موهای خود را بشویید. شستشوی بیش از حد می‌تواند موها را ضعیف و شکننده کند. در صورت امکان حتما از شامپوی عاری از سولفات برای شستشوی موهای اکستنشن شده خود استفاده کنید. به این ترتیب طول عمر اکستنشن مو بیشتر می‌شود. در ضمن سعی کنید زیاد از مواد شیمیایی مانند تافت استفاده نکنید. ترکیبات موجود در این مواد ریشه مو را سست می‌کند.

متکای مناسب

روبالشی‌های ابریشمی و ساتن، هم برای موها مفید هستند و هم از چروک شدن پوست صورت جلوگیری می‌کنند. بنابراین بعد از اکستنشن مو سعی کنید حتما از روبالشی‌های ابریشمی و حداقل ساتن استفاده کنید. این جنس پارچه از در هم تنیده شدن موها جلوگیری می‌کند. بنابراین صبح‌ها راحت‌تر می‌توانید موها را شانه کنید.

ترمیم به موقع

مراجعه به موقع برای ترمیم موها اکستنشن شده می‌تواند هم از بروز عوارض احتمالی جلوگیری کند و هم عمر و ماندگاری آنها را بالا ببرد. از زمان نصب این اکستنشن‌ها روی سر، دیگر باید به آنها به شکل موهای طبیعی خودتان نگاه کنید و از آنها به درستی مراقبت کنید. توصیه می‌شود که به محض ایجاد مشکل برای پوست سر یا موهای طبیعی خودتان، حتما این موضوع را با آرایشگر در میان گذاشته تا اگر مشکلی وجود داشت سریعا برطرف شود.
در کنار تمام این موارد، انجام اکستنشن نزد یک فرد متخصص و حرفه‌ای می‌تواند در نهایت روی نتیجه کار تاثیر زیادی داشته باشد. بنابراین قبل از انتخاب حتما تحقیق کرده و برای انجام اکستنشن به مراکز و سالن‌های زیبایی معتبر مراجعه کنید.

دیدگاهی بنویسید