مقالات
اکستنشن کردن مو

مراقبت‌های بعد از اکستنشن کردن مو

امروزه با تغییرات آب و هوایی و توجه نداشتن به تغذیه و ورزش، ویتامین‌های ضروری بدن به اندازه کافی جذب نمی‌شود. این مسئله باعث می‌شود نازک شدن موها، کم پشت شدن و ریزش مو می‌شود.

با پیشرفت صنعت آرایشی و بهداشتی راه‌حل‌های مناسبی به مردم ارائه شده تا با مواجه شدن این مشکل، اعتماد به نفس خود را از دست ندهند و روشی بی خطر را انتخاب کنند.

اکستنشن کردن مو یکی از راه‌های مطمئن داشتن موهای زیباست. داشتن موهای بلند و پرپشت دیگر آرزو نیست. با دیدن عکس‌های مدلینگ حسرت داشتن موهای آن‌ها را نخورید؛  اکستنشن مو  به کمک شما می‌آید. با این روش فاصله‌ای تا گیسو کمند شدن ندارید.

اکستنشن کردن مو مانند موهای طبیعی شما در لابه‌لای موهایتان قرار می‌گیرد. حال این نحوه قرارگیری ممکن است با چسب‌های کراتینی انجام شود یا یا با روش دوخت به موهای شما متصل شود.

توجه داشته باشید که محل اتصال اکستنشن کردن مو به قسمت ابتدایی مو و نزدیک به ریشه مو است. به همین دلیل پرپشت نشان دادن آن از قسمت بالای سر مشخص است.

در بعضی از آرایشگاه‌ها  اکستنشن لیزری  مو انجام می‌شود. فرق این روش با روش معمولی در این است که اکستنشن کردن مو توسط لیزر انجام می‌شود. بخش کوچکی از مو جدا می‌شود. روی مو چسب زده می‌شود و توسط دستگاه به موی شما میچسبد. اگر موی شما مشکی باشد در انتها برای تمیزی کار، یک چسب مشکی بر روی قسمت اتصال موهای اکستنشن زده می‌شود.

این کار باید توسط آرایشگر متبحر انجام شود تا به موهای شما آسیبی وارد نشود. رنگ موی شما را تشخیص دهد و با توجه به رنگ موی شما، موهایی را برای اکستنشن انتخاب کند که تفاوت زیادی با رنگ موی خودتان نداشته باشد.البته گاهی از این روش برای تنوع رنگی لابه‌لای مو هم استفاده می‌کنند. مانند مش مو که رنگ متفاوتی با زمینه مو دارند می‌توانید اکستنشن کردن مو را کمی متفاوت‌تر از رنگ موهای خودتان انتخاب کنید. همچنین آرایشگری که انتخاب کردید باید راهنمایی‌های لازم بعد از اکستنشن را در اختیارتان بگذارد.

بعد از اکستنشن کردن مو چه کارهایی را انجام دهیم؟

بعد از اکستنشن کردن مو تا دو الی سه روز از شستن موهای خود پرهیز کنید.

بعد از گذشت سه روز زمانی که برای شستشو به حمام می‌روید، موها را چنگ نزنید، چرا که باعث گره خوردن مو می‌شوید و برای شانه کردن آن دچار دردسر می‌شوید.

پس از شستشو به موها اجازه خشک شدن بدهید، شانه کردن موهای خیس برای موهای بدون اکستنشن هم توصیه نمی‌شود، این کار باعث آسیب به ساقه مو می‌شود.

برای خشک کردن مو، از حرارت ملایم سشوار کمک بگیرید. موها را دسته دسته جدا کنید و به آرامی رطوبت آن را به کمک سشوار بگیرید. البته قبل از سشوار بهتر است از اسپری‌های محافظت مو در برابر دما استفاده کنید.

پس از اینکه موها را خشک کردید حالا امکان این را دارید که به کمک اتوی مو یا حالت‌دهنده‌ها به زیبایی موهای خود بپردازید. هرچند توصیه می‌شود تا حد امکان این کار را انجام ندهید.

قبل از خواب موهایتان را به آرامی ببافید یا به کمک چند کش نرم ببندید تا در هنگام خواب زیر بدنتان نماند و کشیده نشود.

مراقبت روزانه از اکستنشن کردن مو

از اسمش نترسید؛ مراقبت روزانه از موهای اکستنشن شده کار سختی نیست و زمان زیادی از شما نمی‌برد. با اضافه شدن تارهای مو، توجه و نگهداری آن کمی بیشتر می‌شود. تنها کاری که باید بکنید این است که روزی دو الی سه بار با یک شانه که دندانه‌های آن با فاصله است، موهایتان را به آرامی شانه کنید. با این کار موهایی مرتب خواهید داشت و از گره خوردن آن جلوگیری خواهید کرد. برای شانه کردن شیوه قبلی خود را فراموش کنید. حتما تا پیش از این موهایتان را از قسمت ریشه با سمت پایین شانه می‌کردید، اما بهترین نوع شانه کردن روش دیگری‌ست که برایتان می‌گویم. ابتدا قسمت پایینی موهایتان را شانه کنید و سپس یک قسمت بالاتر از ساقه مو را شانه کنید. به همین ترتیب پیش روید و کل موهایتان را بدون گره کنید.

دیدگاهی بنویسید