مقالات
دوام کراتین مو

مدت زمان دوام کراتین مو چقدر است؟

افراد به دلایل مختلفی تصمیم به انجام کراتین کردن موی خود می‌گیرند. این کار تنها برای  صاف کردن مو  نیست، حتی اگر موهای صافی هم داشته باشید با این کار درخشش و پروتئین به ساقه موهای خود برسانید. اما اگر موهای فرفری دارید و می‌خواهید از دردسر شانه کردن و صاف کردن موهای‌تان خلاص شوید این روش به کمک شما می‌آید.

اما باید بدانید که این روش دائمی نیست و نیاز به تمدید دارد. نحوه نگهداری مو و جنس ساختمان مو می‌تواند بر دوام  کراتین مو  تاثیر گذار باشد. بنابراین برای این موضوع نمی‌توانیم زمان دقیقی بدهیم. همچنین جنس مواد کراتینه نیز برای مدت زمان کراتینه مو مهم است.

اگر آرایشگر شما از بهترین مواد کراتینه مو برای شما استفاده کند و فرض را بر این بگیریم که شما نیز از موهای لخت خود به خوبی نگهداری می‌کنید، این حالت ممکن است تا ۶ ماه بر روی موهای شما باقی بماند.

اما شما کارهایی را می‌توانید انجام دهید که در قبال مبلغی که پرداخت کرده‌اید و زیبایی که به دست آورده‌اید دوام کراتینه موها را با نگهداری صحیح از آن را بیشتر کنید.

اما همیشه در خاطرتان باشد که برای انجام کارهای زیبایی و آرایشی خود به آرایشگاه معتبر مراجعه کنید که بتوانید به کار آن اعتماد کنید. مرکز تخصصی اکستنشن و کراتینه موی ندا طاهری با سال‌ها تجربه در این امور زیبایی، اعتماد شما را هم جلب خواهد کرد.

 

دوام کراتین مو

شستشوی مو بعد از کراتین چگونه باشد؟

بعد از انجام کراتینه مو برای دوام بیشتر آن نحوه شستشو کمی متفاوت می‌شود. شما باید از شامپوهای مخصوص کراتینه مو استفاده کنید که از مواد کراتین روی موی شما محافظت کند. این دیگر کار شامپوهای معمولی و شامپوهایی که تا پیش از این استفاده می‌کردید نیست.

شستشوی زیاد و حمام رفتن مداوم می‌تواند دوام کراتین کردن مو را پایین بیاورد. کراتین به صورت یک لایه بر روی ساقه مو می‌نشیند و شما باید شستشوی زیاد این مواد را از روی موی خود حذف می‌کنید. پس سعی کنید تا حد امکان کمتر موهای خود را بشویید.

بعد از شستشو، ماسک مو برای موهای کراتینه شده وجود دارند که حاوی نرم‌کننده‌هایی برای کراتین هستند. این ماسک‌ها را باید به ساقه موهای خود بزنید و پس یک دقیقه به آرامی بشویید تا دوام کراتینه موی خود را بیشتر کنید.

پس از پایان شستشو پیشنهاد می‌کنیم با یک حوله به آرامی رطوبت موهای خود را بگیرید. در این مرحله از یک محصول دیگری به اسم اسپری دوفاز مخصوص موهای کراتینه استفاده کنید که از موهای شما در برابر نور خورشید، حرارت اتو و سشوار محافت می‌کند.

به عنوان یک توصیه به شما می‌گوییم که هیچ‌گاه موهای خود را با آب داغ نشویید. این کار باعث آسیب جدی به ساختمان ساقه مو می‌شود. همچنین چربی لازم برای کف سر وقتی بیش از حد از بین رود، باعث می‌شود پوست سر چربی بیشتری را برای جبران ترشح کند. به همین دلیل ممکن است چند ساعت بعد احساس کنید که موهایتان دوباره چرب شده است.

با نگهداری صحیح دوام کراتین بیشتر می‌شود

بعد از کراتینه مو، نیاز است از نحوه نگهداری آن باخبر باشید. البته این مراحل کار چندان سختی نیست. در اینجا برای شما کمی توضیح می‌دهیم. اما بهتر آن است که بر اساس مواد استفاده شده این مراحل را از آرایشگر خود بپرسید.

اولین موضوعی که بعد از کراتینه مو به ذهنتان می‌رسد این است که چه زمانی برای شستشوی موی خود اقدام کنید. برای تثبیت مواد کراتینه بر روی موهای خود لازم است ۲ الی ۳ روز موهایتان را نشویید. اگر نیاز به دوش گرفتن داشتید می‌توانید موهای خود را با کلاهی بپوشانید و سپس به حمام بروید.

همچنین بعد از کراتینه باید تا ۳ روز از بستن موهای خود با هر نوع کلیپس و کش خودداری کنید. محدودیت دیگری که دارید این است که برای این چند روز اول به فکر فر کردن موهای خود نیفتید.

دیدگاهی بنویسید