مقالات
پیرایش مو یک تخصص در زمینه کاری آرایش و زیبایی است

چطور یک متخصص حرفه‌ای در زمینه پیرایش مو شویم؟

صنعت آرایش و زیبایی امروزه به یک صنعت میلیون دلاری و بسیار پول‌ساز در جهان تبدیل شده است. به همین دلیل افراد زیادی علاقمند به فعالیت در این زمینه هستند. یکی از شاخه‌های بسیار محبوب این صنعت، تخصصی به نام پیرایش مو است که شامل خدماتی مانند رنگ مو، اکستنش مو ، شینیون، کراتین مو و… می‌شود. حرفه‌ای شدن در این زمینه کاری به یک سری مقدمات نیاز دارد. بنابراین اگر می‌خواهید در این زمینه فعالیت داشته باشید و به عنوان یک متخصص حرفه‌ای در سالن‌های زیبایی مشغول به کار شوید، باید به نکاتی که در ادامه این مقاله به آنها اشاره می‌کنیم دقت کرده و آنها را مو به مو رعایت کنید. به این ترتیب می‌توانید یا خودتان سالن زیبایی بزنید و یا در سالن‌های معروف شهرتان کار کرده و ماهانه درآمد بسیار خوبی کسب کنید.

چند نکته مهم در مورد پیرایش مو و متخصص شدن در این زمینه

دریافت مدرک معتبر

بسیاری از سالن‌های زیبایی برای جذب کارمندان متخصص، شرط مدرک آموزشی دارند. بنابراین در قدم اول باید مدرک آرایش و پیرایش خود را از یک مرکز معتبر دریافت کنید. در دوره‌های این مراکز به شما آموزش داده می‌شود که چطور مو را رنگ کنید، کوتاه کنید و پیرایش کنید. در واقع مدرک آرایش و پیرایش یک مدرک عمومی است و هیچ کدام از تخصص‌های آن به صورت حرفه‌ای و متمرکز به شما آموزش داده نمی‌شود. بعد از اتمام این دوره و دریافت مدرک مورد نظر می‌توانید وارد گام دوم شوید.

تمرین کردن زیر نظر یک مربی

توصیه ما این است که بعد از اتمام دوره آموزش عمومی آرایش و پیرایش، زیر نظر یک فرد متخصص فعالیت خود را به صورت تمرینی و به عنوان کارآموز شروع کنید. بسیاری از کارآموزان علاقمند می‌توانند ظرف مدت ۱۸ ماه، در زمینه تخصصی مورد نظر پیشرفت کرده و به نتایج دلخواه برسند. فراموش نکنید که از این به بعد باید زمینه فعالیت خود را به صورت تخصصی‌تر دنبال کنید. برای اینکه به یک متخصص در زمینه پیرایش مو تبدیل شوید، مرحله بعدی را حتما در دستور کار خود قرار دهید.

آموزش یک شاخه تخصصی

بعد از اینکه دوره تمرینی را به اتمام رساندید، حتما یک شاخه تخصصی را انتخاب کرده و در دوره‌های آموزش حرفه‌ای آن شرکت کنید. به عنوان مثال اگر شاخه اکستنش را انتخاب کرده‌اید، در دوره‌های مختلف آن مانند آموزش اکستنشن لیزری شرکت کرده تا بتوانید انواع اکستنش را به صورت حرفه‌ای انجام دهید. هر چه دوره‌های بیشتری را سپری کنید و تخصص‌های بیشتری را کسب کنید، در آینده درآمد بیشتری انتظار شما را می‌کشد. فقط نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که این دوره‌ها بسیار تخصصی هستند و حتما باید آنها را در یک مرکز معتبر و زیر نظر یک مربی خبره آموزش ببینید. به این ترتیب می‌توانید با چند ماه کارآموزی نزد مربی خود، خودتان تبدیل به یک متخصص در زمینه پیرایش مو شده و کسب‌وکار راه بیاندازید.

شروع فعالیت

بعد از اینکه مطمئن شدید می‌توانید به تنهایی کار کنید، کم کم فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کنید. این فعالیت می‌تواند کار کردن در یک سالن زیبایی معتبر یا افتتاح یک سالن شخصی باشد. فرقی نمی‌کند، در هر دو حالت به شرطی که مراحل ذکر شده را به درستی طی کرده باشید، می‌توانید درآمد زیادی کسب کنید. فقط فراموش نکنید که حفظ مشتری از جذب آن سخت‌تر است. بنابراین سعی کنید همیشه اطلاعات خود را به روز نگه داشته و در دوره‌های آموزشی مختلف شرکت کنید. با توجه به اینکه هر روز تغییرات فراوانی در دنیای مد و زیبایی ایجاد می‌شود، متدها و روش‌های مختلف برای ارائه خدمات زیبایی نیز دچار تغییرات مثبتی خواهد شد. پس هر چقدر به‌روزتر باشید می‌توانید خدمات با کیفیت‌تری را به مشتریان خود عرضه کرده و درآمد خود را افزایش دهید.

دیدگاهی بنویسید