مقالات
ریزش مو

علت ریزش مو در بانوان

ریزش مو می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. سن یکی از مهم‌ترین عوامل کم پشت شدن مو است. اگر هیچ مشکلی از لحاظ سیستم بدنی نداشته باشید، این اتفاق به تدریج می‌افتد و چندان جلوی چشم شما نیست. اما چیزی که امروزه برای بانوان به شکل دغدغه تبدیل شده است ریزش مو بر اساس عوامل تغذیه‌ای است.

مو دائما در حال رشد است و این رشد نیاز به انرژی دارد. منبع انرژی که باید به رش مو کمک کند از طریق تغذیه به آن می‌رسد. در نتیجه اگر در این موضوع غفلت شود نتایج جبران ناپذیری را شاهد می‌شویم. اگر به هر دلیلی دچار ریزش مو شدید و از حجم موهای خود ناراضی بودید، نگران نباشید. علم آرایشی امروزه آن‌قدر پیشرفت کرده که برای هر کمبودی یک جایگزین زیبا ارائه داده است. برای مثال به دور از روش‌های پر دردسر کاشت مو، می‌توانید روش  اکستنشن مو  را انتخاب کنید. این روش خطری برای موهای شما نخواهد داشت.

در این مقاله به شما چند روش جلوگیری از تارهای مویتان را معرفی می‌کنیم.

چه عواملی باعث بروز چنین اتفاقی است؟

ریزش مو در بانوان با آقایان متفاوت است. این ریزش به صورت پراکنده و همه جای سر اتفاق میفتد. اما در آقایان به صورت تکه‌ای که گاها به شکل ریزش موی سکه‌ای اتفاق میفتد.

این موضوع به عوامل ژنتیکی هم بستگی دارد. حتما شنیده‌اید که می‌گویند حجم موی افراد شبیه به حجم موی دایی آن شخص است. شاید این یک باور غلط هم باشد. اما موضوع ژنتیکی را رد نمی‌کند. اما پزشکان معتقدند ریزش ۵۰ تا ۱۰۰ عدد مو در طول روز به صورت طبیعی است. اما مشاهده این تعداد برای برخی نگران کننده است.

ورزش درمان هر دردی ست. اما این ورزش باید به بدن شما آسیب نزند. ورزش باعث افزایش روحیه و شادابی ذهنتان می‌شود. در نظر داشته باشید که عقل سالم درون جسم سالم است. شما اگر به ظاهر و سلامتی جسمی خود توجه کنید، تاثیر مثبت آن را در روحیه خود نیز خواهید دید.

اگر بخواهیم به عنوان توصیه یک مطلب را به شما بگوییم این است که از مصرف خودسرانه داروها خودداری کنید. ممکن است از یکی از دوستان خود بشنوید که دارویی را مصرف کرده و نتیجه خوبی از آن به دست آورده، اما باید در نظر بگیرید که سیستم بدنی هر شخصی با دیگری متفاوت است و ممکن است دچار نتیجه برعکس شود.

روش‌های کنترل و جلوگیری از ریزش مو

خونسرد باشید. هر اتفاقی چاره‌ای دارد. بهتر است در اولین گام به پزشک مراجعه کنید و از او درخواست کنید برای شما یک آزمایش چکاپ بنویسد. در این آزمایش در صورتی که بدن شما دچار کمبود ویتامین شده باشد، پزشک برایتان ویتامین مخصوص را تجویز می‌کند. اما اگر خدای نکرده دچار تیروئید شده باشید، باید هر چه زودتر به پزشک متخصص غدد مراجعه کنید تا داروی مناسب شما را تجویز کند. یا برای مثال اگر دچار کم‌خونی شده باشید دکتر به شما رژیم غذایی مناسبی می‌دهد تا این کمبود هر چه سریع‌تر در بدنتان جبران شود.

حال ما فرض را بر این میگیریم که در نتیجه آزمایش شما مورد مشکوکی دیده نشده و خیالتان راحت شده است. اگر به تازگی دچار استرس و ضعف اعصاب شده‌اید تنها دلیل ریزش موی شما همین اتفاق است. باید از لحاظ روحی خود را تقویت کنید. مسلما هیچ فردی دوست ندارد زیبایی ظاهری خود را پس از مدتی حرص خوردن از دست بدهد. سعی کنید به دنبال چاره باشید و از فکر کردن و دامن زدن به مشکل پرهیز کنید. مو عضو زیبایی بدن ماست که به مغز نزدیک‌تر است. چطور می‌تواند از افکار شما تاثیر نگیرد؟

اما در این میان افرادی هستند که روش‌های گیاهی را پیش می‌گیرند. این روش‌ها هم بسیار مناسبند اما برای مشاهده نتیجه باید کمی صبور باشید. برای این کار می‌توانید با پزشک عطار مشورت کنید و مشکل خود را بگویید.

دیدگاهی بنویسید