مقالات
Natural oils for shiny hair

بهترین روغن‌های طبیعی برای داشتن موهای براق و درخشان

موهای براق و درخشان تاثیری شگفت‌انگیز در زیبایی ظاهر شما خواهد داشت. موهای خشک و شکننده معمولا درخشندگی و جلای خود را از دست می‌‎دهند؛ و از سویی امکان ریزش آنها بیشتر خواهد بود. بنابراین برای داشتن موهای براق و زیبا بهتر است به فکر روش‌هایی برای مراقبت از آنها باشید.

روغن نارگیل

روغن نارگیل از جمله روغن‌های محبوب برای مراقبت از موهای شماست. این روغن علاوه بر خواص فراوان دارای بوی مطبوعی نیز می‌باشد؛ که موجب می‌شود استفاده از آن آزاردهنده نباشد.
روغن نارگیل علاوه بر آنکه دارای اسیدهای چرب است، دارای مواد ضد باکتری نیز هست؛ که در بهبود سلامت پوست سر و موی شما نقشی اساسی دارند.
روغن نارگیل به عنوان یک نرم‌کننده باکیفیت می‌تواند موهای خشک شده در اثر رنگ کردن و قرار گرفتن طولانی مدت در برابر نور خورشید را بهبود دهد.
برای استفاده از روغن نارگیل کافی است پس از شستشوی سر، موهای خود را به دو تا سه قاشق غذاخوری از آن آغشته کرده و بگذارید به مدت چند دقیقه باقی بماند. سپس دوباره موهای خود را با یک شامپوی ملایم بشویید. جالب است بدانید این کار را می‌توان با موهای اکستنشن شده نیز انجام دهید. برای آموزش اکستنشن لیزری و کسب اطلاعات دباره این روش فوری پرپشت کردن موها، می‌توانید با مجموعه نداطاهری تماس بگیرید.

روغن آرگان

یکی دیگر از روغن‌های محبوب برای پوست و مو، روغن آرگان است. روغن آرگان را طلای مایع نیز می‌نامند. روغن ارگان از میوه درختی بلندبالا با همین نام استخراج می‌شود.
مقدار بالای اسید چرب، ویتامین سی، ویتامین آ، ویتامین ای، امگا ۶، امگا ۹ و… در آن، باعث شده است تا روغن آرگان خواص مراقبتی و درمانی بسیار بالایی داشته باشند.
با توجه به این ویژگی‌ها از روغن ارگان می‌توان به عنوان محافظ موها در برابر آفتاب، نرم‌کننده و درخشان‌کننده مو پس از استحمام و مراقبت از مو هنگام شنا استفاده کنید. همچنین روغن آرگان برای بهبود موهای خشک و آسیب‌دیده، شوره دار و دچار ریزش، فواید بسیاری دارد؛ و به داشتن موهای براق و درخشان کمک می‌کند.

روغن کرچک

این روغن سابقه‌ای قدیمی داشته و استفاده‌های متعددی از آن می‌شود. منابع تاریخی نشان داده است که این روغن از هزاران سال پیش با عناوین درمانی مختلف کارایی داشته است. این روغن برای افزایش ضخامت، افزایش میزان رشد و پرپشت شدن موهای سر و مژه‌ها کاربرد دارد.
برای بهره بردن از این روغن، ساعتی پیش از استحمام موهای خود را به آن آغشته کنید؛ و سپس در حمام مطابق معمول آنها را بشویید.

روغن بادام

روغن بادام نیز از جمله روغن‌های محبوب برای افزایش رشد مو است. یکی از خواص روغن بادام درمان ترک‌های روی مو است. ترک‌هایی ریز که اگرچه با چشم غیرمسلح دیده نمی‌شود؛ اما در مجموعه موجب ظاهر کدر و نامناسب تارهای موی سر خواهد شد.
روغن بادام با تقویت ریشه مو و ترمیم موهای آسیب‌دیده، علاوه بر هدیه موهای براق به شما، از ریزش و کم پشت شدن آنها نیز جلوگیری می‌کند.

روغن زیتون

استفاده از روغن زیتون تصفیه نشده و یا لرد روغن زیتون، یکی از روش‌های قدیمی و البته موثر برای داشتن پوست و موهای براق و زیبا است. روغن زیتون را باید پیش از حمام استفاده کنید؛ چراکه نباید مدت طولانی روی موهای شما باقی بماند.
این روغن می‌تواند در افزایش ضخامت مو و درخشندگی آن بسیار موثر باشد.

روغن رزماری

آخرین پیشنهاد برای داشن موهای براق و درخشنده روغن رزماری است. این روغن علاوه بر افزایش درخشندگی و ضخامت موها، به بهبود رنگ آنها نیز کمک می‌کند.
در کنار روغن‌های معرفی شده، روغن‌های ترکیبی که مخلوطی از این روغن‌ها هستند نیز می‌تواند بنابر نوع و جنس موی شما موثر باشند. این روغن‌های ترکیبی را می‌توانید در عطاری‌ها پیدا کنید؛ و یا به‌طور روزانه ترکیبی دست‌ساز از این روغن‌ها را استفاده نمایید.

دیدگاهی بنویسید