مقالات
روش‌های درخشان کردن مو

روش‌های درخشان کردن مو

 درخشان کردن مو آرزوی هر بانویی است. مراقبت از موهای بلند به آسانی نیست. اما زمانی که چند سال از موهای خود مراقبت می‌کنیم تا بلند شود، ممکن است باز هم متوجه شویم که زیبایی موهای خود را از دست داده‌ایم. بخشی از این زیبایی به کمک شیوه تغذیه به ما برمی‌گردد. در صورتی که همه روزه به تغذیه خود دقت کنیم چند قدم اساسی برای سلامتی و زیبایی خود جلو هستیم.

برای زیبایی و براق کردن مو روش‌های مختلفی وجود دارد. استفاده از ماسک‌های طبیعی و شرکتی که در تمامی داروخانه‌ها وجود دارند. همچنین  کراتین مو  نیز جلوه ویژه‌ای به موهای شما می‌بخشد.

اما بعد از موضوع تغذیه، مراقبت‌های دیگری نیز باید از جسم خودمان داشته باشیم. هر فردی بسته به شرایط محیطی خود باید از موهای خود مراقبت کند. برای مثال اگر در منطقه گرمسیری زندگی می‌کنید که آفتاب سوزان ساعت‌ها در طول روز بر محل زندگی شما می‌تابد، بهتر است موهای خود را با یک پارچه نخی بپوشانید. چرا که ماندن در آفتاب موهای شما را کدر و تار می‌کند.

 

استفاده از ماسک‌های طبیعی

مواد طبیعی هیچ آسیبی به زیبایی ما نمی‌زنند. این قدرت خداست که با خلقت هر چیزی شاهکاری برای طبیعت ایجاد کند. برای زیباتر کردن موهای خود می‌توانید از مواد طبیعی استفاده کنید. استفاده از این ماسک‌ها نیاز به زمان و حوصله دارد. همچنین باید در این باره حسابی تحقیق کنید.

برخی از مغازه‌های عطاری هستند که پزشک طب سنتی در آن برای شما وقت مشاوره می‌گذارد. می‌توانید با او صحبت کنید و از تجربیاتش استفاده کنید. بر اساس جنس موهای شما گیاهان خاصی را به شما معرفی می‌کند که به شکل‌های مختلفی مصرف می‌شود.

جدا از تاثیر مثبت گیاهان، از دانه‌های غذایی مختلفی روغن تولید می‌شود. برای مثال روغن زیتون که روغن پر طرفداری است. این روغن را بر روی ساقه موهای خود و پوست سرتان ماساژ دهید. بهتر است نیم ساعت قبل از حمام رفتن این کار را انجام دهید. سپس موهایتان را با آب ولرم و شامپوی ملایم شستشو دهید. روغن زیتون در درخشان کردن موهای شما تاثیر بسزایی دارد.

ماسک تخم مرغ از گذشته‌های دور به خصوص از زبان مادربزرگ‌هایمان بسیار به ما توصیه شده، تخم مرغ سرشار از پروتئین است که هم زرده و هم سفیده آن برای زیبایی موهای ما مفید است. اگر این ماسک را هفته‌ای یک بار بر روی موهای خود قرار دهید علاوه بر براق شدن موها، به تقویت ریشه موهای خود هم کمک خواهید کرد. اما برای شستشوی این ماسک باید دقت بیشتری داشته باشید. ماسک تخم مرغ را با آب داغ نشویید. زیرا ممکن است سفیده آن بر روی موهای شما بپزد! سپس برای رفع بوی تخم مرغ مجبور می‌شوید از شامپوی بیشتری استفاده کنید که موهای شما را خشک و بی حالت کند. برای شستشوی ماسک تخم مرغ، از آب ولرم که کمی سرد باشد با یک شامپوی ملایم استفاده کنید.

 

کراتین مو، بهترین راه برای درخشان کردن مو

در قسمت بالا برایتان توضیح دادیم که استفاده از مواد طبیعی هم موجب تقویت موی شما می‌شود و هم روش آسانی برای درخشان کردن ساقه موهایتان است. اما استفاده از ماسک‌های طبیعی نیازمند زمان است. در صورتی که یک کارمند بخواهد تمامی این ماسک‌ها را امتحان کند، فرصت کمی خواهد داشت. روش‌های طبیعی برای زیبایی پوست و مو معمولا با تداوم در تکرار آن تاثیرگذاری خود را نشان می‌دهد. بنابراین برای دیدن تاثیر آن لازم است صبورتر باشید.

اما در صورتی که شاغل باشید، ترجیح می‌دهید از روش‌های آسان‌تر و سریع‌تر استفاده کنید. کراتین مو که در سال‌های اخیر مورد توجه بانوان زیادی قرار گرفته است، روش خوب و آسانی برای براق کردن موهایتان است. برای این کار تنها باید چند ساعت در طول روز را در آرایشگاه بگذرانید و نتیجه آن را تا چند ماه شاهد شوید.

کراتین مو، روش حساسی است. برای هر مویی مناسب نیست. موی شما باید در حالت کلی سالم باشد و آسیب ندیده باشد. زیرا مواد کراتین به وسیله دمای زیاد توسط اتوی مو بر روی ساقه‌های مو تثبیت می‌شود و آن را درخشان می‌کند. بنابراین ساقه موی شما باید تحمل این دما را داشته باشد.

دیدگاهی بنویسید