مقالات
رنگ کردن مو

رنگ کردن مو بعد از کراتینه

بعد از این که موهای خود را کراتینه کردید به این فکر می‌افتید که امکان رنگ کردن مو را دارید یا خیر؟ شما به دلایل مختلفی به روش کراتین مو روی می‌آورید و از این طریق می‌خواهید زیبایی موهای خود را بیشتر کنید. مراقبت از موها بعد از کراتینه کمی حساس‌تر از قبل می‌شود. در واقع شما برای بالا بردن دوام کراتینه لازم است کارهایی را انجام دهید تا اثر آن را تا مدت‌ها بر روی موی خود داشته باشید.

 

اکستنشن مو

 

 

(برای مشاهده روی فیلم کلیک کنید)

 

 

 

 

 

 

 

 

یکی از کارهایی که بهتر است بعد از  کراتین مو  انجام ندهید این است که موهای خود را دکلره نکنید. مواد موجود در رنگ دکلره موجب از بین بردن مواد کراتینه می‌شود و عمر آن را کم می‌کند.

جالب این است که هم رنگ کردن مو شما را زیباتر می‌کند و هم کراتینه کردن مو . اما باید بدانید که کدام را زودتر انجام دهید تا تاثیر آن را به خوبی ببینید. برای رنگ کردن ساقه مو، سلامت آن بسیار مهم است. بنابراین اگر ساقه موهای شما در اثر عوامل مختلفی آسیبب دیده باشد می‌توانید ابتدا آن را با روش کراتینه، شاداب کنید تا آماده رنگی جذاب باشد. امروزه جذابیت در سادگی چهره است. شما حتی با رنگ یک دست هم می‌توانید جذابیت و زیبایی خاصی داشته باشید. در این مقاله شما را راهنمایی می‌کنیم تا اگر خواستید موهایتان را رنگ کنید تحت چه شرایطی آن را قبل یا بعد از کراتینه انجام دهید.

رنگ کردن مو و کراتینه

در صورتی که می‌خواهید هم کراتینه مو انجام دهید و هم رنگ موهای خود را تغییر دهید بهتر است تغییر رنگ مو را در اولویت قرار دهید. پس از این که خیالتان از بابت زیبایی رنگ موهایتان راحت شد، سپس موهای خود را کراتینه کنید. که با این کارمی‌توانید موهایتان را احیا هم کنید. معمولا بعد از دکلره کردن، موها آسیب می‌بینند. برای ترمیم بافت موهای خود می‌توانید بعد از پایان کار یک جلسه مراجعه به آرایشگاه را ویژه بازسازی ساختمان موها کنید.

از آن جایی که نگهداری و مراقبت از مو در دوران کراتینه مو بیشتر از قبل می‌شود، لازم است قبل از انجام کراتینه با اصول محافظت از موهای خود در این دوران آشنا شوید. برای مثال شما بعد از کراتینه مو نمی‌توانید هر روز به شستشوی موهای خود بپردازید. شامپو و مواد شوینده می‌تواند مواد کراتینه را از روی موهای شما حذف کند. شامپوها حاوی نمک هستند که می‌تواند کراتین روی موهای شما را حذف کند.

در صورتی که دکلره کردن موها را نسبت به کراتینه اولویت قرار دهید، این کار یک امتیاز هم برای شما دارد. برای مثال اگر درصدی از موهای شما در اثر دکلره سوخته باشد شما با کراتینه می‌توانید ساقه موهای خود را احیا کنید. پس از این مرحله موهای شما آماده رنگ جدید است که بر روی دکلره بنشیند.

راه حل رنگ مو بعد از کراتینه

در حالت کلی بهترین زمان رنگ کردن برای مو، ۳ ماه پس از انجام کراتینه است. حال که موهای صاف و لختی دارید و از دردسر شانه کردن موهای خود خلاص شده‌اید، شاید دلتان بخواهد یک رنگ تازه بر روی موهای خود بگذارید و تغییر بیشتری در ظاهر خود ایجاد کنید. اما نگران این هستید که با رنگ موی جدید، کراتین شما اثر خود را از دست بدهد و مجبورتان کند تا دوباره چندین ساعت را در آرایشگاه وقت بگذرانید تا به نتیجه دلخواه برسید.

به عنوان بهترین راه حل به شما می‌گوییم که برای این که به کراتین مجدد نیاز پیدا نکنید، رنگ موهایی را انتخاب کنید که نیاز به انجام دکلره نداشته باشند. این کار نیاز به تغییر اساسی در چهره شما ندارد. برای مثال ممکن است رنگ ریشه موهای شما تغییر کرده باشد و بخواهید تنها آن را به ساقه موها یک دست کنید. بنابراین تنها رنگ کردن مو ریشه را انجام می‌دهید.

با این کار بخش زیادی از موهای شما با رنگ پوشش دهی نخواهد داشت و خاصیت مواد کراتینه بر روی موهای شما باقی می‌ماند.

دیدگاهی بنویسید