مقالات
رنگ کردن مو

رنگ کردن موهای اکستنشن شده

رنگ طبیعی موها همیشه جذاب است. اما گاهی تغییر دادن رنگ مو باعث می‌شود یک بانو روحیه بهتری داشته باشد. همچنین برای انتخاب رنگ مو باید به چند نکته توجه کنید تا زیبایی شما را چند برابر کند. برای مثال باید بدانید برای پوست و نوع چهره شما چه رنگی مناسب است.

درست است که اکستنشن مو  بر بلندی و حجم موهای شما تاثیر زیادی می‌گذارد، اما برای جلوه بیشتر موها لازم است هر از چند گاهی تغییری بر رنگ مویتان ایجاد کنید.

البته راه دیگری هم برای انجام این تغییر دارید. شما می‌توانید این بار موهای رنگ شده را لابه‌لای موهای خود بزنید تا یک ترکیب جالب به دست آورید. البته پیشنهاد می‌کنیم تضاد رنگی زیادی بین موهای خودتان و موهای اکستنشن ایجاد نکنید. برای این که موهایتان جلوه طبیعی‌تری داشته باشد، لازم است هارمونی رنگی مناسب بر روی موهای خود ایجاد کنید. از خود آرایشگر نظر بخواهید و کمک بگیرید. او بر اساس تجربه‌ای که در این امور دارد شما را راهنمایی می‌کند تا از نتیجه کار راضی باشید.

برای رنگ کردن اکستنشن باید دقت بیشتری به کار ببرید. البته بهتر است رنگ کردن مو  را بعد از ترمیم اکستنشن انجام دهید تا زیبایی موهای شما بیشتر نمایان شود. ما در این مقاله رنگ کردن موهای مصنوعی به شکل کلاه گیس یا اکتنشن را توضیح می‌دهیم.

موهای مصنوعی را چگونه رنگ کنیم؟

ممکن است بخواهید رنگ کلاه گیس خود را تغییر دهید. خرید کلاه گیس جدید چندان برایتان به صرفه نیست و نمی‌خواهید چنین هزینه‌ای را پرداخت کنید. از طرفی جنس کلاه گیس قابلیت رنگ کردن را دارد. بنابراین بهترین کار این است که دست به کار شوید و خودتان تغییر را ایجاد کنید.

در صورتی که بخواهید کل موها را رنگ کنید لازم است آن را دسته دسته جدا کنید و با فرچه مخصوص رنگ را بر روی موها بکشید و اجازه دهید تا رنگ بر روی موها تثبیت شود. سپس با آب سرد آن را بشویید.

اما در صورتی که نخواهید کلاه گیس شما به طور یک رنگ باشد، می‌توانید چند دسته کوچک از لابه‌لای آن انتخاب کنید و به کمک فویل هایلایت‌های زیبایی ایجاد کنید. برای این کار لازم است چند فویل نازک مخصوص رنگ کردن مو را آماده بگذارید. زیر دسته موی جدا شده بگذارید، سپس به کمک فرچه مخصوص رنگ را بر روی آن بزنید و فویل را به آرامی ببندید. اجازه دهید حدود ۴۰ دقیقه تا یک ساعت بر روی آن بماند تا رنگ به خوبی بر روی موها تاثیر بگذارد. پس از آن کلاه گیس را بشویید و با سشوار خشک کنید تا نتیجه نهایی مشخص شود.

 

رنگ کردن موهای اکستنشن شده

در صورتی که موهای خود را اکستنشن کرده باشید، باز هم راهی برای رنگ کردن مو و تغییر رنگ آن هست. اما در مرحله اول باید بدانید که موی اکستنشن شده قابلیت رنگ شدن دارد یا خیر. برای این منظور می‌توانید از آرایشگر خود هنگام این کار سوال بپرسید. پس از این که از نوع موهای اکستنشن مطمئن شدیم باید با احتیاط مراحل زیر را دنبال کنید. البته بهتر است رنگ کردن مو توسط آرایشگر ماهر انجام شود تا ریسک آسیب دیدگی موهایتان کم شود.

در ابتدای کار رنگ مویی مناسب برای خود انتخاب کنید. با توجه به رنگ موی قبلی باید رنگ موی جدید را انتخاب کنید تا به رنگ دلخواه خود برسید. پس از انتخاب، رنگ مو و اکسیدان را بر اساس گفته آرایشگر یا فروشنده آن مخلوط کنید و کنار بگذارید.

برس‌های مخصوصی برای موهای اکستنشن وجود دارد که می‌توانید با آن موهایتان را از سمت ریشه تا انتهای ساقه مو شانه بزنید تا کاملا مرتب شود. سپس موهای اکستنشن شده را از لابه‌لای موهای خود توسط شانه جدا کنید و رنگ را بر روی آن بزنید. برای اینکه رنگ به دیگر قسمت‌ها نفوذ نکند، می‌توانید با فویل موها را جدا کنید. با این کار موهای شما به سبک هایلایت رنگ می‌شود. 

 

دیدگاهی بنویسید