مقالات
مراقبت از موی فر

راهکارهایی برای مراقبت از موی فر

ظاهر زیبای موهای فر برای خیلی از افراد حسرت‌برانگیز است اما از دردسرهای نگهداری آن خبر ندارند. برای مراقبت از موهای فر بهتر است از مواد طبیعی استفاده کنید تا موهای فر زیبا و براقی داشته باشید. در این مقاله راهکارهایی برای مراقبت از موی فر به شما ارائه می‌کنیم.

اگر علاقه‌مند به داشتن موهای فر هستید علاوه بر فر کردن مو می‌توانید از اکستنشن مو فر استفاده کنید و موهای فر حجیم و زیبایی را به خودتان هدیه بدهید.

نگهداری از موهای فر

اغلب افرادی که دارای موهای فر هستند از گره خوردن آن شکایت می‌کنند. دلیل اصلی گره خوردن موهای فر خشک بودن آنهاست. از طرف دیگر استفاده از روسری و شال نیز احتمال گره خوردن موها را بیشتر می‌کند.

خوابیدن روی بالش با رویه پنبه یا پارچه‌های زبر نیز باعث گره‌خوردن و شکنندگی موها می‌شود. بالشی با رویه ساتن یا ابریشم انتخاب کنید تا موهای فر شما کمتر گره بخورد و وز نشود. مو روی الیاف ساتن سُر می‌خورد و دچار شکستگی و گره‌خوردگی نمی‌شود. در نتیجه صبح‌ها با موهای مرتب‌تر و نرم‌تری روبه‌رو خواهید بود.

برای شانه کردن موهای فر نباید از برس مو استفاده کرد. فقط کافی است کمی موهای خود را با استفاده از اسپری آب مرطوب کنید و سپس با شانه دانه درشت آنها را به آرامی شانه کنید. با این کار گره‌های موی شما بهتر و راحت‌تر باز خواهد شد.

 شانه درشت حالت طبیعی فر موها را حفظ می‌کند و نظم آن را به هم نمی‌زند. ابتدا قسمت‌های پایینی مو را شانه کنید تا گره‌ها به‌آرامی باز شوند سپس کم کم به سمت بالای موها بروید.

استفاده از سرم مو نیز علاوه بر نرم کردن موها، حالت بهتری به موهای فر شما می‌دهد. با توجه به حجم و میزان بلندی موهای خود مقداری سر مو را به موها بزنید و آنها را به آرامی ماساژ دهید تا سرم مو جذب شود.

برای مراقبت از موی فر شب‌ها قبل از خواب موهای خود را به آرامی بالای سر خود جمع کنید. این کار باعث می‌شود نظم موهای فر شما حفظ شود و صبح با موهایی نامرتب و درهم‌گره‌خورده مواجه نشوید.

استفاده از شامپو و نرم‌کننده مناسب

برای شست‌وشوی موهای فر از شامپوهای حاوی سولفات استفاده نکنید. این شامپوها با از بین بردن چربی و رطوبت طبیعی مو، آن را خشک و کدر می‌کنند. ممکن است نیاز باشد ساقه مو را با یک شامپوی معمولی بشویید و برای پوست کف سر یک نرم‌کننده باکیفیت استفاده کنید. از این طریق موهای فر خود را به خوبی تمیز می‌کنید بدون آنکه دچار خشکی و شکنندگی شوند.

نرم‌کننده رطوبت بیشتری به موهای فر شما می‌رساند و باعث می‌شود راحت‌تر شانه شوند. اگر پوست سر شما خشک است استفاده از نرم‌کننده این کمبود چربی را جبران کرده و آن را به حالت متعادلی می‌رساند. برای استفاده از نرم‌کننده ابتدا آن را به قسمت‌های پایینی مو زده و کم کم به سمت ریشه مو پیش بروید. سپس کف سر را که به نرم‌کننده آغشته شده به آرامی ماساژ دهید.

برای اینکه موهای فر براق و درخشانی داشته باشید حتما از ماسک مو استفاده کنید. ماسک مو انواع مختلفی دارد. یکی از ماسک‌های متناسب با جنس موهای خود را خریداری کنید و به موهای فر خود بزنید. خیلی زود نتیجه مثبت این کارتان را خواهید دید.

برای شست‌وشوی موی فر از آب سرد استفاده کنید تا کوتیکول‌های مو بسته شوند در نتیجه از وز شدن موهایتان جلوگیری شود.

استفاده از روغن‌های طبیعی برای حالت دادن به موهای فر

برای حالت‌دهی به موهای فر خود قبل از استحمام، مقداری روغن نارگیل را گرم کنید و سپس آن را به موهای خود بزنید و به آرامی ماساژ دهید. پس اینکه تمام موها به روغن نارگیل آغشته شدند موها را جمع کرده و با کلاه مخصوص بپوشانید. اجازه دهید ۳۰ تا ۴۵ دقیقه موها در این حالت بمانند سپس آنها را با یک شامپوی ملایم بشویید و آبکشی کنید.

به جای روغن نارگیل می‌توانید از روغن زیتون یا روغن بادام نیز استفاده کنید. حتما به خاطر داشته باشید روغن را کمی گرم کنید تا بهتر در موها نفوذ کند.

دیدگاهی بنویسید