مقالات
مراقبت از موی دکلره شده

راهکارهایی برای مراقبت از موی دکلره شده

 استفاده از رنگ‌های روشن برای موی خانم‌ها همیشه مورد استقبال قرار گرفته است. برای استفاده از رنگ روشن باید ابتدا موها را دکلره کرد سپس رنگ مورد نظر را به کار برد. اگر پس از انجام دکلره از مو مراقبت نشود مواد شیمیایی دکلره به موها آسیب خواهد زد. در این مقاله نکاتی برای مراقبت از موی دکلره شده ارائه خواهیم کرد.

اگر موهای کم‌پشتی دارید می‌توانید پس از رنگ کردن مو از اکستنشن مو که بهترین روش اکستنشن است برای پرپشت کردن موهایتان استفاده کنید.

دکلره کردن مو چگونه انجام می‌شود؟

برای دکلره کردن مو که در واقع رنگ مو را پاک می‌کند، پودر دکلره با اکسیدان ۱۲ درصد مخلوط می‌شود. اگر موها نازک باشند باید از اکسیدان ۹ درصد استفاده کرد که آسیب کمتری به مو برسد.

اگر در منزل قصد دکلره کردن موهای خود را دارید ابتدا از قسمت پشت سر و موهای پایین سر شروع کنید. لایه لایه موها را به کمک قلموی مخصوص به مواد دکلره آغشته کنید و سپس موها را با کمک کلاه مخصوص بپوشانید. ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان در نظر بگیرید تا واکنش شیمیایی مواد دکلره انجام شود و موها روشن شوند. پس از این زمان موها را کاملا آّبکشی کنید.

مراقبت از موهای دکلره شده

پس از دکلره کردن مو تا دو روز موها را فقط با آب بشویید و از شامپو استفاده نکنید. پس از گذشت دو روز می‌توانید موهای دکلره شده را به مدت یک هفته با شامپوی بچه که شامپویی ملایم است و مواد شیمیایی کمتری دارد بشویید.

پس از آن نیز بهتر است برای مراقبت از موی دکلره شده از شامپوهای مناسب موهای رنگ‌شده استفاده کنید تا موهایتان خشک و شکننده نشوند.

معمولا بخش انتهایی ساقه موها پس از رنگ کردن نازک‌تر می‌شوند. بهتر است موهای خود را هر دو ماه یک‌بار به اندازه یک سانتی‌متر کوتاه کنید. با این کار به تقویت موهای خود کمک می‌کنید و آسیب‌هایی که به آن رسیده نظیر موخوره را برطرف می‌کنید. کوتاه کردن مرتب موها باعث می‌شود از ایجاد موخوره در موهایتان جلوگیری کنید.

پس از شستن موهای دکلره شده با شامپو حتما از نرم‌کننده هم استفاده کنید. نرم‌کننده باعث می‌شود رنگ موی شما درخشان‌تر دیده شود. همچنین با استفاده از نرم‌کننده موهای شما گره نمی‌خورد و برای شانه زدن آنها مشکلی نخواهید داشت.

برای خشک کردن موهای دکلره شده بهتر است از حوله استفاده کنید و پس از گرفتن آب اضافی مو اجازه دهید موها در معرض هوای آزاد خشک شوند. وسایل حرارتی نظیر سشوار و اتوی مو به موهای دکلره شده آسیب زیادی می‌رسانند. حرارت باعث می‌شود رطوبت موها از بین برود و بافت کوتیکول مو صدمه ببیند.

تقویت موهای دکلره شده

یکی از راه‌های ارزان و در دسترس برای مراقبت از موی دکلره شده استفاده از روغن زیتون یا روغن نارگیل است. برای این منظور می‌توانید مقداری روغن را کمی گرم کرده و نیم ساعت پیش از حمام به موهای خود بزنید. پس از اینکه موها کاملا به روغن آغشته شد آنها را به آرامی ماساژ دهید و برای اثرگذاری بیشتر با کلاه بپوشانید. پس از نیم ساعت موها را با استفاده از یک شامپوی ملایم یا شامپوی بدون سولفات با آب ولرم بشویید.

کراتین مو یکی از راه‌های موثر تقویت موهای دکلره شده است. با این روش موهایی که در اثر دکلره و رنگ کردن مکرر خشک و نازک ‌شده‌اند تقویت و احیا می‌شوند. از آنجایی که کراتینه کردن موهای رنگ‌شده نیاز به تخصص دارد و مهم است از چه تعداد اتوکشی مو و چه درجه حرارتی برای اتوی مو استفاده شود بهتر است کراتینه کردن موهای خود را به یک مرکز زیبایی باتجربه بسپارید.

دیدگاهی بنویسید