مقالات
اکستنشن مو نداطاهری

راز داشتن موهای پرپشت

موها یکی از دلایل زیبایی در بانوان است. زمانی که بر اثر عوامل مختلف موهای شما شروع به ریزش می‌کند، نگرانی شما هم آغاز می‌شود. این نگرانی باعث می‌شود حتی اوضاع بدتر شود.

برای حفظ این زیبایی و داشتن موهای پرپشت نیاز است نحوه نگهداری آن را بدانید. زیبایی نعمتی است که خداوند به ما عطا کرده، پس برای حفظ آن باید روش‌هایی را به کار ببریم. ما در این مقاله توصیه‌هایی برای شما داریم.

اگر بنا به هر دلیل موهای شما کم پشت شده، یکی از روش‌های بازگشت زیبایی به موهای شما  اکستنشن لیزری  مو است که در آرایشگاه‌ها انجام می‌شود. اما برای این کار باید به آرایشگاهی مراجعه کنید که سال‌ها تجربه و علم این روش را به خوبی بداند تا آسیبی به موهای شما نزند.

یکی از رازهای داشتن موهای پرپشت نظافت آن است. شاید به این فکر کنید که روزانه دوش بگیرید و با هر بار دوش گرفتن موهای خود را چندین بار با شامپو و شوینده‌های شیمیایی بشویید. در قدم اول باید جنس موهای خود را بشناسید. اگر موهای چرب یا خشک دارید شامپوهای مناسب موهای خود را پیدا کنید. در حمام از شستشوی موهای خود با آب داغ پرهیز کنید. لازم نیست هر روز موها را شستشو دهید. استفاده بیش از حد از شامپوها هم تاثیر منفی بر روی رشد موها و زیبایی آن دارد. همچنین توصیه می‌کنیم هر هفته رو بالشی خود را بشویید. از ماساژ پوست سر غافل نشوید. می‌توانید قبل از خواب کف سر خود را به کمک سر انگشتانتان به آرامی ماساژ دهید تا جریان خون بیشتری به سمت ریشه موهای خود هدایت کنید. دسترسی به موهای پرپشت چندان هم سخت نیست اما نیاز به مراقبت و توجه دارد.

تغذیه مناسب، اولین گام برای داشتن موهای پرپشت

بسیاری از مشکلاتی که باعث می‌شود ما زیبایی طبیعی خود را از دست بدهیم به دلیل تغذیه نامناسب است. با تغذیه صحیح بسیاری از ویتامین‌های مورد نیاز بدن خود را تامین می‌کنید. اول از همه باید بدانید که اگر هم قصد کاهش وزن دارید نباید وعده غذایی را در طول روز حذف کنید. شما تنها باید میزان آن را کم کنید.

شما باید به حد کافی میوه و سبزیجات مصرف کنید. در میان وعده‌های خود به جای استفاده از خوراکی‌های بی خاصیت، میوه بخورید. سعی کنید در وعده‌های غذایی خود از سبزیجات تازه و متنوع استفاده کنید. اگر زیاد سفر می‌کنید و یا شاغل و دانشجو هستید احتمالا حمل میوه برایتان سخت باشد، برای این موضوع هم راه حلی وجود دارد. می‌توانید با خود میوه خشک به همراه داشته باشید که خواص زیادی هم دارد.

یک برنامه ریزی خوب داشته باشید

این برنامه ریزی باید در راستای بهبود اعصاب و روان شما باشد. باید راهی پیدا کنید که از استرس زندگی امروزی لحظاتی دور شوید و آرامش به دست آورید. برای چند دقیقه هم که شده به هیچ مشکلی فکر نکنید و جسم و روح خود را ریلکس کنید. بهترین کار ورزش است. اگر به ورزشی علاقمند هستید آن را شروع کنید. امروزه یوگا هم درمان است هم ورزش؛ این ورزش به شما کمک می‌کند تا بر روی روح و جسم خود حسابی کار کنید.

بد نیست سالی یک بار برای اطمینان از سلامتی خود، به پیش پزشک عمومی بروید و از او بخواهید برای شما آزمایش چکاپ بنویسد. پزشک با بررسی نتیجه آزمایش، اگر کمبود ویتامینی در بدن شما حس کند آن را به شکل دارو برای شما تجویز می‌کند. سعی کنید این ویتامین‌ها را به صورت مرتب برای به دست آوردن موهای پرپشت مصرف کنید.

خواب کافی داشته باشید. اگر شاغل هستید، حداقل شب را به حد کافی استراحت کنید. شرایط خواب خود را مهیا کنید؛ جای خواب خود را آرام و کم نور کنید.

از نوشیدن آب غافل نشوید.

دیدگاهی بنویسید