مقالات
زیبایی مو

رازهای حفظ زیبایی مو در میانسالی

میانسالی دوره‌ای بسیار حساس برای بسیاری از افراد است. این حساسیت به‌خصوص در زنان بیشتر احساس می‌شود. آنها در دوران میانسالی احساس شکستگی، پیر شدن و از دست دادن زیبایی دوران جوانی را در خود کشف می‌کنند. اگرچه دور از انتظار نیست که در میانسالی تا حدودی آن شادابی و جوانی سال‌های قبل را نداشته باشید؛ اما در اغلب موارد احساس شما شدیدتر از آنچه در واقعیت وجود دارد، خواهد بود. یکی از حساس‌ترین بخش‌های صورت، موهای شماست. در واقع داشتن موهای سالم و زیبایی مو در میانسالی، می‌تواند تا حدود زیادی بر زیبایی چهره شما موثر باشد. در این نوشته می‌خواهیم سه توصیه مهم برای حفظ زیبایی مو در دوران میانسالی را با شما مطرح کنیم.
فراموش نکنید که مقهور نام میانسالی نشوید؛ در این سن شما تفاوت ظاهری خاصی با دوران جوانی ندارید. هنوز به اندازه کافی زیبا هستید؛ و می‌توانید با رعایت نکاتی ساده احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید.

یک رنگ موی مناسب انتخاب کنید

مهم‌ترین دلیل احساس ناخوشاید در میانسالی، نه تغییر واقعی ظاهر، بلکه اهمیت ندادن به آن است. اگر می‌خواهید در میانسالی نیز مانند دوران جوانی زیبایی مو و جذاب داشته باشید؛ بسیار مهم است که به اندازه دوران جوانی و حتی بیشتر، به فکر مراقبت و زیبایی موهای‌تان باشید. یک رنگ موی جذاب می‌تواند تا حدود زیادی به تغییر موها و تغییر چهره شما کمک کند. لازم نیست هر رنگ عجیب و تازه‌ای را روی موهایتان امتحان کنید؛ اما با این توجیه که این رنگ مناسب سن شما نیست؛ از آنچه دوست دارید نگذرید. بررسی کنید که چه رنگ‌هایی شما را جوان‌تر و شاداب‌تر نشان می‌دهد. به‌طور معمول چهره خانم‌‎های ایرانی با رنگ‌های تیره جوان‌تر به نظر می‌رسد.
استفاده از رنگ مو می‌تواند رشته موهای سفید محدود و احتمالی را نیز بپوشاند؛ و از این نظر هم احساس بهتری را در شما ایجاد کند.

به مدل موهای‌تان فکر کنید

یک عقیده قدیمی و بدون پشتوانه می‌گوید که بلند کردن مو، کار دختران جوان است. این عقیده را دور بریزید؛ و داشتن موهایی بلند و زیبا را در میانسالی امتحان کنید. به‌طور معمول داشتن موهای بلند چهره شما را جوان‌تر نشان می‌دهد؛ همچنین این مدل مو باعث می‌شود برای مراقبت از آن وقت بیشتری گذاشته و دوباره به چهره خود اهمیت بدهید. البته الزامی نیست که حتما از مدل موهای بلند پیروی کنید؛ اما بسیار مهم است که مدل مویی را انتخاب کنید، که برای شما دلنشین باشد.

فکری برای موهای کم پشت کنید

یکی از عوارض میانسالی کم‌پشت شدن موهاست. الگوی طاسی در زنان و مردان متفاوت است. زنان به‌طور معمول در تمامی بخش‌های سر دچار کم‌پشتی می‌شوند. این ویژگی کمک می‌کند تا بتوانند به روش‌های ساده‌ای و بدون انجام کاشت مو، از داشتن موهایی پرپشت و زیبا بهره ببرند. یکی از این روش‌های جذاب و تقریبا دائمی، استفاده از اکستنشن مو است.
اکستنشن مو به روش‌های گوناگونی انجام می‌شود. از جمله این روش‌ها می‌توان به روش دوخت مو، روش چسب کراتین، استفاده از رینگ و کلیپس مو اشاره کرد. روش اول و دوم به نسبت سایر روش‌ها دوام بیشتری دارد و تا چند ماه، می‌توانید از آن استفاده کنید.
اکستنشن مو  رشته‌های زیادی از موهای طبیعی را به ریشه موهای اصلی شما پیوند می‌زند؛ و موهایی زیبا و پرپشت را برای شما به ارمغان می‌آورد. این موها به راحتی قابل شستشو و حتی رنگ کردن هستند؛ و به خوبی با چهره و سایر موهای شما هماهنگ می‌شوند.
در نهایت فراموش نکنید که در سنین میانسالی، استفاده از مواد بهداشتی مراقبت کننده و توجه هرچه بیشتر به پوست و مو، می‌تواند شما را چندین سال جوان‌تر نشان دهد.

دیدگاهی بنویسید