کراتین مو و انواع روش‌های کراتین مو

کراتین مو یک پروتئین موجود در مو است که باعث صاف شدن و درخشندگی موها می شود .کراتینه مو با ویتامینه کردن مو انجام می‌شود.

کراتین مو چیست؟

کراتین مو ، یک پروتئین موجود در ساختار مو است که باعث صاف شدن و درخشندگی موها می‌شود. این پروتئین طبیعی در ساختمان مو وجود دارد؛ در واقع حدود ۹۵ درصد ساختار مو را کراتین تشکیل می‌دهد. اما با تغییر شیوه تغذیه و آب و هوا، موهای شما نرمی و جنس مناسب خود را از دست می‌دهند. در این صورت شما ممکن است دچار شکستگی ساقه مو و شاهد موخوره شوید. حتی کمی از اعتماد به نفس خود را از دست بدهید.

کراتین مو با ویتامینه کردن مو انجام می‌شود.

اگر مو‌های شما ضعیف است و آسیب دیده ما به شما کراتین کردن مو را توصیه می کنیم . کراتین مو باعث صاف شدن و لخت شدن و ترمیم موهای آسیب دیده می شود. ویژگی دیگر کراتین مو براق شدن مو است و باعث می شود موهایی براق و زیباتر داشته باشید.

حتما برای شانه کردن موهای خود دچار دردسر شده‌اید. ممکن است بعد از هربار دوش گرفتن تعدادی از موهای شما بر اثر شانه کردن کنده ‌شود و این اتفاق آزاردهنده انرژی روز شما را بگیرد و برایتان حکم دغدغه را داشته باشد. اما نگران نباشید هر اتفاقی یک چاره‌ای دارد. در این‌جا کراتین مو به کمک شما می‌آید. فکرش را بکنید بعد از کراتینه کردن مو، بعد از حمام رفتن موهای شما توسط یک سشوار ملایم و به کمک انگشتان دست به راحتی صاف و بدون گره می‌شود.

همچنین این روش بسیار مناسب افرادی است که طرفدار موهای صاف و لخت هستند. با این کار قبل از مهمانی نیازی ندارید تا با حرارت اتو، موهای خود را صاف کنید. چرا که با اتو کشیدن مداوم موها، آسیب جدی به ساقه موهایتان می‌زنید.

این پروتئین از جنس موهای شما برای چند ماه متوالی محافظت می‌کند. البته این موضوع بستگی به جنس موهای شما و همچنین نحوه نگه‌داری و مراقبت شما دارد. بعد از چند ماه که احساس کردید اثری از مواد کراتینه روی موهایتان باقی نمانده، می‌توانید مجدد این کار را با مشورت آرایشگر خود انجام دهید و با موهای وز خود خداحافظی کنید.

فواید کراتین مو را در زیر ذکر می‌کنیم:

نرم و لطیف شدن ساقه مو
درخشان شدن مو
صاف و لخت شدن مو
گره نخوردن مو بعد از هربار دوش گرفتن
امکان رنگ کردن مو
امکان استفاده از دستگاه‌های حالت‌دهنده مو
مراقبت آسان

اکستنشن موها با استفاده کیلیپس ونخ

کراتین سرد

اين كراتين نوعى كراتين فورى است که ۲ روز بعد از رنگ یا مش کردن مو انجام می شود.

اکستنشن موها با استفاده از رینگ

كراتين گياهی مو

در جهت احیای موهای رنگ شده و آسیب دیده و لطیف و ابریشمی کردن موها به کار می رود.

اکستنشن موها به روش چسب کراتین

کراتین شیمیایی

کراتین شیمیایی کراتین گیاهی است که با افزودن فرمالین یا فرمالدئید باعث صاف شدن مو میشود

اکستنشن موها به روش دوخت مو

کراتین گلشلى

نوعى از كراتين گياهى است و روش زدن آن مثل ساير كراتينه ها است

کراتین موی ندا طاهری با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه کراتین مو آماده ارائه بهترین خدمات در زمینه درمان و احیای موی شما و انجام کراتینه می‌باشد.

انواع روش های کراتین مو

كراتين حيوانى ، كراتين گياهى ، كراتين شيميايی ، كراتين سرد و كراتين گلشلى از انواع روشهای کراتین مو هستند

نحوه شستشوی موی کراتینه شده

از شستن موهای کراتین شده بیش از حد پرهیز کنید زیرا باعث ماندگاری کمتر کراتینه می شود و از ماسک مو و شامپوی مخصوص کراتین مو استفاده کنید.

مراقبت های لازم در زمان کراتین مو

تا چند روز پس از انجام کراتینه ، موهایتان را باز نگه دارید تا مو به دلیل انعطاف پذیر بودن حالت دار نشود . ترجیحا تا ۳ ماه بعد از کراتین ،موهای خود را رنگ و مش نکنید.

کراتین مو ندا طاهری