مقالات
اکستنشن مو ندا طاهری

بهترین روش اکستنشن مو

 اکستنشن مو روش‌های مختلفی دارد که هر کدام از این روش‌ها برای افراد متناسب با نوع موهایشان انتخاب می‌شود. ما در مقالات قبلی راجع به مزایا و معایب اکستنشن مو صحبت کرده‌ایم. حال می‌خواهیم روش‌های آن را به شما معرفی کنیم تا بر اساس شرایط خود و جنس موهایتان بهترین روش  اکستنشن مو  را انتخاب کنید.

نتیجه نهایی اکستنشن مو، زیبایی است. اما برای داشتن این زیبایی باید سختی‌هایی را هم به جان بخرید. منظور از سختی همان روش‌های نگهداری و مراقبت از این زیبایی است. بعد از انجام اکستنشن، روش مراقبت از آن را به طور کامل از آرایشگر خود بپرسید. البته ما هم در مقالات دیگر در سایت ندا طاهری اطلاعات مفیدی برای شما قرار داده‌ایم تا به طور واضح با این زیبایی آشنا شوید.

اگر قسمت جلویی سر شما دچار ریزش مو شده و همچنین موهای نازک و بی‌جان شما را نا امید کرده، اکستنشن لیزری مو بهترین روش اکستنشن مو برای شماست. زیر این روش آن‌قدر ظریف انجام می‌شود که کسی متوجه چنین موضوعی نمی‌شود. اما تمامی این روش‌ها باید توسط یک متخصص زیبایی مو انجام شود، فردی که در دوره‌های تخصصی اکستنشن شرکت کرده و تجربه کافی هم در این حوزه به دست آورده است.

با انواع روش‌های اکستنشن مو آشنا شوید

حتما نام اکستنشن مو با چسب کراتین را شنیده‌اید. چسب کراتین یک ماده چسبناک بی ضرر است که توسط آن موهای مخصوص اکستنشن به قسمت بالایی ریشه موهای شما با حرارت گیره‌ها نصب می‌شود.

اکستنشن مو به وسیله رینگ، یک روش جالب برای زیبایی مو است. اما پیشنهاد می‌کنیم اگر موهای ضعیف و نازکی دارید از این روش استفاده نکنید. در این روش، یک قسمت نازک از موی مصنوعی درون رینگ قرار دارد، سپس موی شما توسط قلاب به درون رینگ کشیده می‌شود و در نزدیکی ریشه به کمک یک انبر مخصوص محکم می‎شود.

در اکستنشن مو به روش دوخت، موهای مصنوعی به موهای شما توسط نخ و سوزن مخصوص دوخته می‌شود. در واقع موهای مصنوعی بر روی یک نواری سوار هستند و به شما اجازه می‌دهند کار دوخت را انجام دهید. البته با این روش آسیبی به موهای شما وارد نمی‌شود و در هر زمانی که لازم بدانید، امکان جدا کردن آن از موهایتان را دارید.

اما نوع دیگری از اکستنشن هم وجود دارد که به صورت محدود در ایران انجام می‌شود. برای انجام این کار از چسب‌های مخصوص رولی و دو رو استفاده می‌کنند.

 

روش اکستنشن مو را بر اساس سبک زندگی خود انتخاب کنید

این که هر روز موهای خود را می‌شویید و با اتو و سشوار به جان آن‌ها میفتید نقش مهمی در انتخاب و نگهداری اکستنشن دارد. حتی بسیاری از افراد هستند که هیچ تفریحی را جایگزین شنا و استخر نمی‌کند. همچنین برخی از بانوان عادت دارند موهای خود را هر ماه رنگ کنند. تمامی این سبک‌ها باعث می‌شود که برای انتخاب خود دقیق‌تر و عاقلانه‌تر عمل کنیم. باید بدانیم که با توجه به شرایط و نحوه نگهداری از موهایمان از چه نوع اکستنشنی استفاده کنیم تا عمر بهتری داشته باشد.

اگر ورزشکار هستید و امکان کشیدگی موهایتان زیاد است به شما پیشنهاد می‌کنیم از روش چسب کراتین استفاده کنید تا اکستنشن‌ها به خوبی در سر جایشان محکم شوند.

هر اکستنشن حدود ۲ یا ۳ ماه بر روی موهای شما باقی می‌ماند. در صورتی که مدام رنگ موهای خود را در این مدت تغییر می‌دهید، بهترین روش اکستنشن مو برای شما روش دوخت استفاده کنید. زیرا در چنین شرایطی اکستنشن‌هایی که با روش چسبی انجام می‌شوند، باعث درد سر شما می‌شوند؛ ممکن است چسب آن بر روی موها یا پوست سر شما بچسبند که جدا کردن آن به آسانی نیست.

اما در حالت کلی استخر رفتن و شنا کمی برای شما محدودیت ایجاد می‌کند و بهتر است در مدتی که موهای اکستنشن شده بر روی موهای خود دارید مراقبت ویژه‌تری از موهایتان داشته باشید.

دیدگاهی بنویسید