مقالات
موهای آسیب دیده

بررسی علل موهای آسیب دیده

بخش اعظم جنس ساختمان مو را پروتئینی به نام کراتین تشکیل می‌دهد. اگر این ماده در ساقه موها کم شود، موها به شدت آسیب می‌بیند. البته عوامل زیادی باعث ایجاد موهای آسیب دیده می‌شود.

یکی از راه‌های درمان موهای آسیب دیده،  کراتینه کردن مو  است. اما قبل از هرچیز شما باید به دنبال علت آسیب دیدگی موهایتان بپردازید. اگر آسیب دیدگی همراه با ریزش باشد بهتر است هر چه سریع‌تر به یک پزشک مراجعه کنید. اما بسیاری از بانوان هستند که به دلیل دکلره کردن موهایشان با مواد نامرغوب یا توسط آرایشگر تازه وارد، آسیب به ساقه موهایشان وارد می‌کنند. در این مواقع موها دچار سوختگی با مواد شیمیایی دکلره می‌شود. ممکن است لازم باشد مقداری از موهایتان را کوتاه کنید تا جان تازه‌ای بگیرد. اما اگر این موضوع خیلی شما را ناراحت کرده، غصه نخورید، روش اکستنشن مو برای شما پیشنهاد می‌شود. در این روش موهایی بین موهای خودتان با دستگاه مخصوص چسبیده می‎شود. از مزایای اکستنشن لیزری مو این است که می‌توانید موهایی شاداب، با بلندی راضی کننده و حجم پرپشت بر روی گیسوان خود داشته باشید.

کراتینه مو یک روش مناسب برای موهای آسیب دیده

زمانی که موهای شما بر اثر تکرار در رنگ کردن، لطافت و نرمی خود را از دست می‌دهد و به اصطلاح وز می‌شود، کراتینه مو یکی از بهترین روش‌هاست. اما برای انجام این کار باید چند ساعتی را در آرایشگاه بگذرانید. پیشنهاد می‌کنیم قبل از مراجعه به آرایشگاه برای انجام این کار حتما وعده غذایی خود را کامل خورده باشید، زیرا این کار باید با نهایت دقت انجام شود به همین دلیل حدود ۴ ساعت ممکن است بسته به حجم و بلندی موی شما طول بکشد. اما اگر بدانید این کار تا چند ماه شما را از شر موهای وز راحت می‌کند حتما ارزش آن را خواهید فهمید.

البته این کار فواید دیگری هم دارد. برای مثال زمانی که از حمام بیرون می‌آیید چقدر زمان برای شانه کردن موهای خود می‌گذارید؟ با کراتینه مو، به دلیل موادی که بر روی ساقه مو می‌نشیند و از آن حفاظت می‌کند، نرمی و لطافت موهای شما را زیاد می‌کند و در نتیجه موهای شما به این راحتیا گره نمی‌خورد و به راحتی شانه می‌شود.

راه چاره برای موهای آسیب دیده

برای حل این مشکل باید دست بجنبانید. حتی برای موهای از دست رفته خود به واسطه ریزش و شکستگی ناراحت نباشید. ما چند راه حل را به شما می‌گوییم. در مرحله اول به شما پیشنهاد می‌کنیم با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید. ممکن است پزشک با شنیدن صحبت‌های شما تصمیم بگیرد که برای شما آزمایش چکاپ بنویسد. با نتیجه این آزمایش می‌توان متوجه شد مشکل شما به دلیل کمبود ویتامین است یا حتی علت‌های دیگری در بدن شما دارد. اگر در حالت خوشبینانه مشکلی در سیستم بدنی شما مشاهده نشود، درمان‌های دیگری برای موهای آسیب دیده شما نظیر معرفی لوسیون یا شامپوهای مخصوص ارائه می‌شود. یا نسخه‌ای از مکمل‌ها و ویتامین‌ها را به دست شما می‌دهد.

این راه معقول برای شما بود. اما امروزه علم طب سنتی هم پیشرفت زیادی کرده است. بسیاری از بانوان و آقایان همچنان با روش‌های سنتی ارتباط بهتری برقرار می‌کنند و همچنین ادعا دارند که این روش‌ها تاثیرات بهتری هم دارد. در روش‌های سنتی به شما ماسک‌های گیاهی پیشنهاد می‌شود. همچنین ممکن است لازم باشد برای پاکسازی کبد، عرقیجات گیاهی نیز مانند عرق کاسنی به شما داده شود. چرا که گاهی به دلیل وجود کبد چرب، موهای شما نازک شده و حالت اولیه خود را از دست می‌دهد.

اما یک راه دیگر نیز وجود دارد. به پیش آرایشگری بروید که از حرفه او اعتماد دارید. اگر مشکل شما سطحی باشد آرایشگر ماسک‌هایی به شما ارائه می‌دهد که به احیای موهای شما کمک می‌کند. همچنین روش‌های دیگری اکستنشن مو نیز معرفی می‌کنند که موجب پرپشتی حجم موهای شما می‌شود.

دیدگاهی بنویسید