مقالات
بهترین دستگاه اکستنشن

بررسی بهترین دستگاه اکستنشن

برای تشخیص بهترین دستگاه اکستنشن لیزری مو باید با انواع آن آشنا شوید. در این مقاله می‌خواهیم شما را با انواع این دستگاه‌ها آشنا کنیم.

به طور کلی اکستنشن مو برای زیباتر کردن موهای شما به کار می‌رود. بسیاری از بانوان با این که موهای پرپشتی هم دارند، اما رشد آن کم است. ممکن است چند وقتی هم باشد که موهای خود را کوتاه نکرده باشند اما رشد قدی آن چندان راضی کننده نیست. به همین دلیل روش اکستنشن به کمک آن‌ها می‌آید که موهای بلندتر و زیباتری داشته باشند.

عده‌ای دیگر مشکلی در بلند کردن موهای خود ندارند اما می‌خواهند موهایی پر پشت‌تر داشته باشند، به همین دلیل با اکستنشن مو به این آرزوی خود می‌رسند.

دستگاه‌های مختلفی برای این کار موجود هستند که از لحاظ کارایی و قیمت متفاوت‌اند. در  اکستنشن لیزری   آسیبی به ریشه و ساقه موهای شما نمی‌رسد. به همین دلیل این روش در بین آرایشگران و مشتریان پر طرفدار و محبوب شده است. در واقع در روش اکستنشن لیزری مو، موهای اکستنشن به کمک یک اشعه به موهای شما متصل می‌شود. برای تمیزی کار، موهای شما دسته دسته جدا و به ترتیب عمل اکستنشن انجام می‌شود.

برای خرید هر دستگاه برقی باید یک سری عوامل را به صورت کلی در نظر بگیرید. برای مثال گارانتی موضوع مهمی برای خرید وسایل برقی است. همچنین لازم است به یک ویژگی دیگر برای خرید بهترین دستگاه اکستنشن دقت کنید. چرخش ۳۶۰ درجه سیم دستگاه شاید در وهله اول به نظر نیاید. اما زمانی که می‌خواهید با دستگاه کار کنید متوجه تفاوت آن با سایر دستگاه‌هایی که چنین قابلیتی را نداشته باشند، خواهید شد.

کارکرد دستگاه اکستنشن حرارتی

همانطور که از نامش پیداست در این روش، از حرارت برای نصب موهای اکستنشن استفاده می‌شود. آرایشگر ماهر یک دسته باریک از موهای شما را جدا می‌کند و به قسمت ابتدایی موهای شد چسب مخصوص زده می‌شود. سپس یک شاخه از موهای اکستنشن بر روی چسب قرار داده می‌شود و سپس به کمک دستگاه سر جای خودش به کمک حرارت، محکم می‌شود. برای خشک شدن چسب باید کمی صبور باشید. همچنین شاید لازم باشد چند روزی موهای خود را برای بهتر خشک شدن چسب اکستنشن شستشو ندهید.

این کار لازم است توسط آرایشگران با تجربه انجام شود. چرا که ممکن است با یک سهل انگاری، به ساقه موهای شما آسیب برسد. البته حرارت این دستگاه‌ها به سادگی کم و زیاد می‌شود. اما باز هم تجربه آرایشگر حرف اول را می‌زند.

به عنوان یک نکته در نظر داشته باشید، دستگاه‌هایی که قابلیت تنظیم دما را دارند سرعت بیشتری به انجام اکستنشن می‌دهند.

 

انواع دستگاه‌های اکستنشن حرارتی

این دستگاه‌ها به دو شکل در بازار وجود دارند. دستگاه اکستنشن مو سر تخت و دستگاه اکستنشن مو سر قاشقی. البته کاربردهای این دو دستگاه شبیه به هم است. اما آرایشگر تصمیم می‌گیرد که با کدام سری کار کند. آن‌ها طبق تجربه متوجه کاربردهای این دو دستگاه می‌شوند.

البته روش نصب موهای اکستنشن بر روی موهای طبیعی مشتری تفاوتی ندارد. با این دستگاه‌ها هم موها باید به اندازه دسته‌های کوچکی جدا شود و با دقت تمام به ابتدایی‌ترین نقطه رویش مو چسب مخصوص مو زده شود. سپس توسط دستگاه مربوطه چسب بر روی موهای شما چسبیده و محکم می‌شود. برای این کار دستگاه را از قبل روشن می‌کنند تا به دمای مورد نظر برسد. البته دمای ایجاد شده در دستگاه قابل تنظیم است و بر اساس نوع کار و موی مشتری تنظیم می‌شود.

 

دستگاه اکستنشن لیزری

می‌توان گفت بهترین دستگاه اکستنشن مو، نوع لیزری آن است. این دستگاه کمترین آسیب را به موهای شما نمی‌رساند. یکی از ویژگی‌های مثبت این دستگاه سرعت عمل در کار شماست. اگر با دستگاه‌های قدیمی‌تر موجود در بازار کار اکستنشن را انجام داده باشید، متوجه سرعت بهتر این دستگاه خواهید شد. چون به محض روشن شدن سریعا آماده کار می‌شود و نیازی نیست دقایقی را منتظر بمانید. تنظیم دمای دستگاه و کنترل آن در دست شماست. شما این قدرت را دارید تا دمای مناسب را برای این کار تنظیم کنید.

انتقال حرارت در این دستگاه به صورت تدریجی است. این امر موجب می‌شود تا موهای شما سالم بماند و از سوختگی آن جلوگیری شود. 

دیدگاهی بنویسید