مقالات
درمان موخوره

برای درمان موخوره چه کنیم؟

عوامل مختلفی باعث می‌شود که زیبایی موهای خود را از دست بدهیم. یکی از این عوامل، پدید آمدن موخوره بر روی خرمن موهایتان است. شما باید به دنبال علت آن باشید و آن را رفع کنید. ممکن است بر اثر یک عادت نادرست در زندگی این مشکل به وجود آمده باشد. با آگاهی سریعا آن عادت را ترک می‌کنید و به دنبال روش‌های درمان موخوره می‌روید.

در صورتی که لایه محافظتی مو از بین برود تغییری در ساختار ساقه مو ایجاد می‌شود. در واقع خارجی‌ترین لایه در ساقه مو، کوتیکول نام دارد. اگر این لایه از بین برود ساقه موهای شما به شدت ضعیف شده و با کوچکترین کشش ممکن است بشکند و چند شاخه شود. در این زمان اگر سریعا به داد موهای خود نرسید این ضعیفی و چند شاخه شدن حجم زیادی از موهای شما را در بر می‌گیرد و شما راهی جز کوتاهی موهایتان ندارید. این گام اول برای مقابله با این مشکل است، برای آگاهی از روش‌های درمان موخوره با ما در این مقاله همراه شوید. در صورتی که مجبور شدید موهای خود را کوتاه کنید و از این کار احساس نارضایتی داشتید می‌‌‌‌توانید این کار را با اکستنشن لیزری  جبران کنید. در این روش هم حجم موهای شما بیشتر می‌شود و هم موهای بلندتری به نسبت درخواست خود خواهید داشت.

علت ایجاد موخوره چیست؟

شستشوی نامناسب یکی از علت‌های رایج پدید آمدن موخوره است. اگر عادت دارید در حمام موهای خود را با آب داغ بشویید و چنگ بزنید بدانید عواقب خوبی نخواهد داشت. برای درمان موخوره پس از مرطوب کردن مو، مقداری شامپو بر روی کف سر خود بریزید و به آرامی آن را روی پوست سر خود ماساژ دهید. همین که این ناحیه را تمیز کنید کافی است. با چنگ زدن ساقه مو، چربی لازم بر روی ساقه را از بین می‌برید.

بعد از شستشو موهای خیس خود را شانه نزنید. بافت موهایتان در این لحظه بسیار حساس است و با شانه زدن دچار کشیدگی می‌شود. نتیجه این کار موهای ضعیف با موخوره است.

شامپوی مناسب با جنس موهای خود را مصرف کنید. به نسبت خشک یا چرب بودن موهای سرتان شامپوی مناسب انتخاب کنید. همچنین اگر عادت دارید هر روز به حمام بروید سعی کنید از شامپوهای ملایم و مناسب استفاده روزانه بر روی موها بزنید.

استفاده مکرر از وسایل حرارتی مانند سشوار، دستگاه‌های حالت دهنده و یا اتو مو می‌تواند آسیب جدی به ساقه موهایتان بزند. استفاده از این وسایل را تا حد ممکن محدود کنید.

معرفی چند روش درمان موخوره

اولین گام با دیدن موخوره در انتهای موهای خود سریعا به آرایشگاه مراجعه کنید. قسمت‌های آسیب دیده موهای خود را کوتاه کنید تا با شما بیشتر از این همراه نباشد.

یک توصیه مهم برای درمان موخوره این است که ساقه موهای خود را به کمک روغن‌های گیاهی ماساژ دهید. همگی از فواید روغن زیتون با خبر هستیم. این روغن می‌تواند رطوبت از دست رفته موهایتان را بازگرداند. پس از این که موهای خود را به آرامی با روغن ماساژ دادیم به مدت یک ساعت اجازه دهید بر روی موها باقی بماند سپس با یک شامپوی ملایم شستشو دهید. پس از شستشو اجازه دهید موهایتان به صورت طبیعی خشک شوند. برای مدتی با سشوار و دستگاه‌های آرایش مو خداحافظی کنید.

از برس‌های دندانه درشت برای شانه کردن موهای خود استفاده کنید. برس‌های دندانه ریز ساقه موهای شما را دچار کشیدگی می‌کند و به آن آسیب می‌رساند.

آب فراوان بنوشید. یکی از دلایل از دست دادن زیبایی، کمبود آب در بدن است. این مشکل باعث خشکی در ساقه موها می‌شود.

از قرار گرفتن در معرض نور خورشید دوری کنید.

با ماسک‌های طبیعی به موهایتان جان دوباره بدهید. سفیده تخم مرغ، آلوورا، عسل، روغن نارگیل از مواد طبیعی هستند که در طب سنتی برای درمان موخوره به آن‌ها اشاره می‌کنند.

دیدگاهی بنویسید