مقالات
انواع کراتینه مو

با انواع کراتینه مو آشنا شوید

 در ابتدا برای شما می‌خواهم از فواید کراتین  بگویم. این که چرا بانوان به سمت این روش می‌روند و ماندگاری آن تا چه مدت است. سپس برای شما انواع کراتین مو را معرفی می‌کنم.

کراتین مو به طور واضح برای افرادی که موهای مجعد و فر دارند مناسب است. شاید از این موضوع که هر روز باید دقایقی را جلوی آینه بگذرانید تا موهای خود را با دستگاه‌های مخصوص صاف کنید، خسته شده باشید. یکی دیگر از مشکلاتی که بانوان مو فرفری دارند این است که با رطوبت دیدن موهایشان پس از صاف کردن، سریع به حالت قبل خود برمی‌گردد و فر می‌شود.

همچنین شانه کردن موهای صاف آسان‌تر از موهای فر است. این شکایت را حتما بارها از کسانی که موهای فر دارند شنیده‌اید. بنابراین یکی از بهترین ویژگی‌های انجام  کراتین مو  سادگی در شانه کردن موهاست. این کار برای کسانی که موهایشان بر اثر دکلره آسیب دیده توصیه می‌شود.

البته این کار برای آرایش موهای شما محدودیت ایجاد نمی‌کند. شما با انجام کراتینه می‌توانید موهای خود را فر کنید و یا با دستگاه‌های حالت دهنده مو زیباتر کنید. اما بهتر است این کارها را در روزهای ابتدایی انجام ندهید. چرا که مواد کراتینه باید به خوبی جذب موهایتان شود.

در ادامه دو مدل از انواع کراتین‌های مو را برای شما توضیح می‌دهیم تا قبل از انجام آن آشنایی کافی را داشته باشید.

کراتین صاف کننده برزیلی

حتما نام این کراتین را شنیده‌اید. یکی از انواع کراتین مو است که برای اولین بار در کشور برزیل تولید و استفاده شد. به همین دلیل نام این کراتین به برزیل مشهور شد.

کراتین برزیلی دارای ترکیبات خاصی است که در این کشور ساخته می‌شود. در ترکیبات آن از فرمالدئید استفاده می‌شود. درست است که این مواد برای سلامت ما خطرناک است اما باعث می‌شود تاثیرگذاری مواد کراتین بر روی موها بیشتر شود. همچنین اگر این کار توسط یک آرایشگر ماهر و با تجربه انجام شود، خطری برای شما ایجاد نمی‌کند.

آرایشگر مورد اعتماد، در زمان کار با این مواد بسیار با احتیاط برخورد می‌کند. وقتی موهای شما به این کراتین آغشته شد، سپس موهایتان به صورت دسته دسته اتو کشیده می‌شود. درجه حرارت بالای اتو باعث می‌شود مواد کراتینه به خوبی جذب موی شما شود. پس از پایان کار جذابیت و براق بودن کار را مشاهده خواهید کرد. کراتین برزیلی موهای بسیار صاف و درخشان به شما هدیه می‌دهد.

اما به عنوان یک توصیه باید در نظر داشته باشید که این مواد برای خانم‌های باردار توصیه نمی‌شود.

کراتین احیا کننده و تقویت کننده

اگر موهایتان به تازگی دچار شکنندگی زیادی شده و ضخامت خود را از دست داده، باید ساقه موهای خود را تقویت کنید. در غیر این صورت حجم زیادی از موهای شما در اثر بی‌جان شدن از دست می‌رود. برخی از کراتین‌ها هستند که به منظور تقویت سازی ساقه موها استفاده می‌شوند. در واقع کار اصلی این مواد، رساندن کراتین به ساختمان موهاست. یکی دیگر از انواع کراتین مو ، کراتین تقویت کننده و احیا کننده موهای شماست.

مشکل نازک شدن موها ممکن است علل مختلفی برای هر فرد داشته باشد. رنگ کردن موها به صورت مداوم، کمبود آهن و ویتامین‌های مورد نیاز برای زیبایی مو، مشکلات تیروئید، آب و هوا، استرس و … همگی از عواملی هستند که می‌توانند زیبایی و استقامت موهای شما را تحت تاثیر قرار دهند.

کراتینه کردن موها بسته به میزان آسیب دیدن ساقه مو باید تکرار شود. برای همین منظور با آرایشگر خود مشورت کنید. شاید لازم باشد ۲ یا ۳ بار آن را تکرار کنید تا اثربخشی بهتری داشته باشد.

شما با انجام این کار حدود ۴۰ درصد از موهایتان احیا می‌شود. البته این موضوع به شرط آن است که از مواد با کیفیت و مرغوبی بر روی موای شما استفاده شود.

دیدگاهی بنویسید