مقالات
انواع اکستنشن مو

با انواع اکستنشن مو آشنا شوید

انواع اکستنشن کردن مو یکی از روش‌های عالی برای افزایش حجم مو است. این روش به افرادی که دارای موهای کم پشت، کوتاه و نازک هستند کمک می‌کند تا از تجربه لذت و زیبایی داشتن موهایی پرپشت، بلند و زیبا، بهره‌مند شوند. به زبان ساده اکستنشن  به معنای افزودن رشته موهایی جدید به مجموعه موهای قبلی شماست. این کار به روش‌های گوناگونی انجام می‌شود؛ که هرکدام دارای مزایای خاص خود هستند. تصمیم بر اینکه کدام روش برای شما مناسب‌تر است؛ بسته به نیاز شما و وضعیت فعلی موهای شما خواهد بود. برای آشنایی با انواع  اکستنشن مو  با ادامه این مطلب وب‌سایت مرکز تخصصی انواع اکستنشن ندا طاهری همراه باشید.

انواع اکستنشن برای مو

اکستنشن چسبی

اکستنشن های موی چسبی به طور معمول با چسب کراتین انجام می‌شود. این روش متداول‌ترین روش فعلی برای انجام این کار است. در این روش به زبان ساده یک دسته از موها انتخاب شده و کمی بالاتر از ریشه با یک دسته موی مصنوعی (یا طبیعی) به وسیله چسب کراتین پیوند می‌خورد. اکستنشن لیزری هم دقیقا از همین روش استفاده کرده و تنها تفاوت این است که پیوند موها به جای دستگاه حرارتی به کمک دستگاه لیزر و بدون حرارت انجام می‌شود. این کار دقت کار را بالاتر می‌برد.

به طور کلی اکستنشن چسبی مناسب کسانی است که می‌خواهند اکستنشنی با عمر طولانی‌تر داشته باشند. یکی از مهم‌ترین مزایای اکستنشن چسبی، مشخص نبودن محل اتصال است. این ویژگی حالتی کاملا طبیعی به موهای شما می‌دهد. از سویی مراقبت از اکستنشن  چسبی نیاز به دقت بیشتری دارد؛ و چسباندن و برداشتن آن باید توسط آرایشگری با تجربه انجام شود. همچنین عده‌ای توصیه می‌کنند برای اکستنشن‌های بسیار بلند بهتر است از این روش استفاده نشود.

اکستنشن دوختی

شاید بتوان گفت بزرگ‌ترین مزیت اکستنشن به روش دوختی، عدم استفاده از چسب در آن است. در این روش دسته‌های موی اضافه، به وسیله نخ مخصوص اکستنشن به ریشه موهای شما متصل می‌شود. اگرچه این روش به نسبت روش چسبی دوام کمتری دارد؛ اما فرم طبیعی‌تری برای موهای شما فراهم می‌کند. البته در مقابل نیازمند مراقبت بیشتری نیز خواهد بود. به‌طوری که بهتر است درباره جزئیات روش مراقبت از آن از آرایشگر خود سوال کنید. در نهایت این روش برای انواع مو مناسب است.

اکستنشن رینگی

این روش کمی قدیمی است؛ اما هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد. از معایب اکستنشن رینگی به مراقبت دائم آن باید اشاره کرد. از مزایای آن نیز باید به طول عمر بالایش توجه داشت. در این روش رشته موهای اضافه، به کمک یک رینگ به ریشه سایر موها متصل می‌شوند. این روش کمک می‌کند که موهای ظریف‌تری را به موهای خود اضافه کنید. همچنین این روش باعث می‌شود موهای شما آزادی عمل بیشتری داشته باشد.

اکستنشن کلیپسی

این ساده‌ترین روش استفاده برای اکستنشن کردن مو است. حتی بسیاری از خانم‌ها برای استفاده از آن به سالن زیبایی نمی‌روند. مهم‌ترین مزیت اکستنشن کلیپسی همین سادگی استفاده و تنوع موجود در آن است. به طور معمول اکستنشن‌های کلیپسی دارای هشت رشته مو هستند؛ و در طول‌های متنوعی عرضه می‌شوند. این اکستنش‌ها برای استفاده روزمره بهترین پیشنهاد هستند. حتی می‌توانید آنها را در مراسم مختلف نیز استفاده کنید. البته پیشنهاد می‌کنیم برای استفاده در مراسم مهم، کار نصب آن را به یک آرایشگر با تجربه بسپارید.

اکستنشن گیره‌ای

اکستنشن گیره‌ای نیز مانند اکستنشن کلیپسی، از نمونه‌های ساده اکستنشن است که بزرگ‌ترین مزیت آن نصب ساده و فوری آن است. این  اکستنشن  به راحتی در هر منطقه‌ای از مو نصب شده و موجب پر شدن و افزایش موهای شما می‌شود. این اکستنشن‌ها در انواع اندازه‌ها و رنگ‌های مختلف تولید و عرضه می‌شود؛ و با کمی جستجو به راحتی می‌توانید یک مدل مناسب با موهای خود را پیدا کنید.

البته فراموش نکنید که اکستنشن‌های کلیپسی و گیره‌ای، به کیفیت، ثبات، دوام و زیبایی نمونه‌های دیگر نیستند؛ و تنها به عنوان یک راه حل فوری پیشنهاد می‌شوند.

دیدگاهی بنویسید