مقالات
انتخاب رنگ اکستنشن مو مرحله مهمی است و ارزش وقت صرف کردن را دارد

یک راهنمای ساده برای انتخاب رنگ اکستنشن مو

انتخاب رنگ مناسب بخش مهمی از روند دستیابی به ظاهری زیبا و طبیعی از طریق اکستنشن مو است. از آنجا که سیستم طبقه‌بندی رنگ‌ها در شرکت‌های تولیدکننده اکستنشن کمی متفاوت است، گاهی خانم‌ها برای خرید اکستنشن دچار سردرگمی می‌شوند. اما نکاتی وجود دارد که رعایت کلی آنها می‌تواند در انتخاب رنگ اکستنشن مو به شما کمک کند. در این مقاله به این نکات در قالب یک راهنمای کامل اشاره می‌کنیم.

مهمترین نکته برای انتخاب رنگ اکستنشن مو

همانطور که می‌دانید اکستنشن درست از قسمت ریشه مو نصب می‌شود. بنابراین مهمترین نکته‌ای که در زمان خرید آن باید رعایت کنید، توجه به رنگ ریشه است. درست است که قسمت ریشه مو عموما از رنگ تیره‌تری نسبت به ساقه برخوردار است، اما اگر می‌خواهید یک اکستنشن طبیعی و حرفه‌ای داشته باشید، هنگام انتخاب رنگ موهایی که قرار است نصب شوند، به رنگ ۱۰ سال اول موهای خود توجه کنید. اگر تضاد رنگی بین اکستنشن و موهای طبیعی خودتان زیاد باشد، رشد ریشه باعث می‌شود که تطابق نامناسبی ایجاد شده و استفاده از اکستنشن کاملا به چشم بیاید.
پس اگر برای شما امکان‌پذیر است، حتما قبل از خرید دسته‌ای از موهایی که قرار است به عنوان اکستنشن روی موهای طبیعی خودتان نصب شود را روی قسمت ریشه گرفته و تطابق رنگی آنها را در نظر بگیرید. اگر اکستنشن را از شرکت‌های معتبر خریداری کنید، می‌تواند با دسترسی به کاتالوگ رنگی آنها نیز این مقایسه را انجام داده و بهترین انتخاب را داشته باشید. انتخاب رنگ اکستنشن مو مرحله مهمی است و ارزش وقت صرف کردن را دارد.
البته از آنجا که اکستنشن‌های باکیفیت موجود در بازار غالبا از موهای طبیعی انسان تهیه می‌شوند، رنگ کردن آنها بلامانع است. اما بسیاری از خانم‌ها تمایل ندارند که همزمان از رنگ مو و اکستنشن استفاده کنند. بنابراین ترجیح می‌دهند رنگی را انتخاب کنند که به رنگ طبیعی موهای خودشان نزدیک است. اما اگر شما از این دسته افراد نیستید می‌توانید روی گزینه رنگ کردن نیز فکر کنید و از آن به عنوان روشی برای ایجاد مطابقت استفاده کنید.
این نکته را فراموش نکنید که نصب اکستنشن روی موهای طبیعی خودتان و پاک کردن رنگ مو قبل از نصب، یک راه تضمینی برای یکدست کردن موهاست. البته استفاده از چند دسته اکستنشن متضاد لابه‌لای موها می‌تواند ظاهری جذاب‌تر ایجاد کند. اما اگر صرفا به دنبال حجم‌دهی به موهای خود هستید توصیه می‌کنیم که از یک رنگ برای این کار استفاده کنید.

یک نکته مهم دیگر

برای انتخاب رنگ اکستنشن مو و داشتن ظاهری طبیعی، توجه به رنگ پوست نیز بسیار مهم است. استفاده از رنگ پوست و انتخاب بر اساس این فاکتور می‌تواند جذابیت موها را چند برابر کند. البته اگر مشتری بخواهد ظاهری متفاوت‌تر و جسورانه‌تری پیدا کند و موهایش نقطه کانونی توجه باشد، می‌تواند از رنگ‌های مکمل نیز استفاده کند. به عنوان مثال افرادی که رنگ پوست‌شان از تن سرد برخوردار است می‌توانند برای ایجاد ظاهری متفاوت از رنگ‌های گرم مانند قرمز و نارنجی برای اکستنشن موهای خود استفاده کنند. اما کسانی که تمایل دارند دیگران متوجه اکستنشن‌هایشان نشوند باید از اصول زیر پیروی کنند.

افرادی که پوست‌هایی با تن گرم دارند

افرادی که پوست‌های گرمی دارند بهتر است از رنگ‌هایی با پایه زرد یا قرمز استفاده کنند. این طیف رنگی هماهنگی جذاب و طبیعی با پوست‌های گرم دارد و قطعا می‌تواند مشتریان مشکل‌پسند را رازی نگه دارد. در ضمن استفاده از این تن رنگی باعث می‌شود که حجم موها بیشتر شود.

افرادی که پوست‌هایی با تن سرد دارند

برای کسانی که تن پوست‌شان سرد است توصیه ما استفاده از رنگ‌هایی با پایه خنثی یا آبی است. البته دست این افراد برای انتخاب رنگ اکستنشن مو کمی بازتر است. اگر تن پوست شما هم سرد است می‌توانید با نصب چند دسته اکستنشن متفاوت‌تر، ظاهر جذاب‌تری پیدا کنید.

دیدگاهی بنویسید