مقالات
نصب اکستنشن مو به هیچ عنوان مانعی برای ورزش کردن محسوب نمی‌شود

آیا با وجود نصب اکستنشن مو باز هم می‌توانم ورزش کنم؟

همانطور که می‌دانید اکستنشن مو یکی از به‌روزترین و کاربردی‌ترین روش‌های جبران ریزش مو است. شما با نصب اکستنشن روی موهای خود می‌توانید علاوه بر پرپشت کردن موها، طول آنها را نیز افزایش داده و زیبایی خود را دو چندان کنید. از طرفی روش‌های مختلفی برای اکستنشن مو وجود دارد که هر کدام مزایای خاص خود را دارند. به عنوان مثال در اکستنشن لیزری به کمک دستگاه لیزر عمل الصاق موهای طبیعی به موهای خودتان انجام می‌شود. با این وجود سوالی که در این بین مطرح می‌شود این است که آیا با نصب اکستنشن مو باز هم می‌توانیم ورزش کنیم؟
ورزش یکی از مهمترین دلایلی است که باعث می‌شود برخی از خانم‌ها از نصب اکستنشن مو اجتناب کنند. این باور غلطی است. چرا که شما می‌توانید با وجود داشتن اکستنشن مو ورزش کنید. اما هنگام انجام این کار باید چند نکته مهم را رعایت کنید.

نصب اکستنشن مو و ورزش

اگر اکستنشن دارید و می‌خواهید ورزش کنید، برای مراقبت هر چه بهتر از موهای‌تان باید نکات زیر را در نظر بگیرید.

باید مطمئن شوید که اکستنشن‌ها با پوست خیس تماس پیدا نمی‌کنند

عرق حاوی نمک است. نمک هم دشمن مو محسوب می‌شود. درست است که تعریق فواید زیادی برای پوست دارد، اما قاتل مو است. فراموش نکنید که موهای ما برای سالم ماندن نیاز به PH متعادل دارند.
از طرفی موهایی که اکستنشن شده‌اند مانند موهای طبیعی به پوست سر متصل نیستند و از مواد مغذی که به موهای طبیعی می‌رسند محروم هستند. بنابراین این موها به کمک مواد مغذی ترمیم نمی‌شوند و به مراقبت بیشتری نیاز دارند.

قبل از تمرین موها را با نرم‌کننده بشویید

این کار یک سد محافظ روی موها ایجاد می‌کند و باعث می‌شود عرق نتواند روی آنها تاثیر منفی بگذارد. همچنین موها را حالت می‌دهد و باعث جلوگیری از کمبود آب موها در هنگام ورزش کردن می‌شود.

از روسری یا سربند استفاده کنید

ورزش کردن معادل است با تعریق. بنابراین هرگز نمی‌توانید جلوی عرق کردن را در طول فعالیت بدنی بگیرید. بهترین کار این است که از پوششی مانند کلاه، روسری یا سربند استفاده کنید. پوشیدن روسری می‌تواند میزان عرق جاری شده روی پیشانی و گردن را کاهش دهد. این پوشش بخش زیادی از عرق بدن را جذب می‌کند و سدی بین موهای اکستنشن شده و عرق است.

موها را دم اسبی ببندید با ببافید

فقط اگر می‌خواهید از این مدل مو استفاده کنید باید چند نکته را در نظر داشته باشید. دست زدن زیاد به موها فقط باعث شل شدن کش موها می‌شود. از طرفی محکم بستن آنها نیز برای موها اکستنشن شده ضرر دارد. بنابراین سعی کنید موها را با فشار ملایم ببندید یا ببافید. به این صورت بهتر می‌توانید آنها را مهار کنید.

بعد از تمرین موها را بشویید

نمی‌توان از تعریق همراه با فعالیت بدنی جلوگیری کرد. این روند بخش طبیعی از زندگی است. بنابراین خواه ناخواه با ورزش کردن مقداری عرق روی موها می‌نشیند. پس بعد از ورزش کردن از شستشوی موها با شامپو مخصوص موهای اکستنشن شده غافل نشوید.
فراموش نکنید که همیشه باید از شامپوها و نرم‌کننده‌های فاقد سولفات و فسفات استفاده کنید. این ترکیبات هم موهای طبیعی خودتان و هم موهای اکستنشن شده را خشک می‌کنند.

دیدگاهی بنویسید